Столичний зоопарк запрошує подивитись на папуг, яких врятували від війни

Столичний зоопарк запрошує подивитись на папуг, яких врятували від війни

Столичний зоопарк запрошує подивитись на папуг, яких врятували від війни
Фото: Київський зоопарк/Facebook

За час повномасштабної війни Київський зоопарк прихистив близько 400 тварин і птахів. Серед них — папуги жако, які були врятовані навесні 2022 року. Сімох переляканих птахів до "Київзоо" привезли співробітники поліції. Після тривалого карантину врятовані жако зустрічають відвідувачів у зимовому Пташнику.

Про це повідомляється на сторінці Київзоо у Facebook.

Життя папуг у воєнний час було під загрозою, адже здоров'я птахів залежить від умов утримання. Це — досить великі птахи, які виростають до 30-35 сантиметрів і живуть до 50 років, а іноді й більше. Недотримання гігієни, температурного режиму і неправильне харчування може спричинити хворобу і загибель пернатих.

Ветеринарам та орнітологам столичного зоопарку вдалося вилікувати та реабілітувати папуг. Для них змайстрували нову хатинку, підібрали раціон кормів із необхідними вітамінами та мінералами. А ще папуги з задоволенням поїдають фрукти, плоди і насіння.

Навесні планується переселити папуг жако до великого вуличного вольєру, де вони зможуть насолоджуватися сонцем, свіжим повітрям та навколишньою зеленню. У зоопарку сподіваються, що птахи створять пари і приведуть потомство.

Що відомо про роботу Київського зоопарку у воєнний час

З настанням холодів фахівці Київського зоопарку переселили птахів в оновлені утеплені павільйони. Там житимуть ібіси, фламінго та лебеді зі своїми пташенятами.

У київському зоопарку створюють умови, аби тварини перезимували комфортно. Також встановили дров'яній пічку, щоб готувати їжу для тварин і птахів у разі відсутності електроенергії.

У "Київзоо" зимуватимуть не лише постійні мешканці, а й понад 200 тварин, яких волонтери вивезли із найбільш постраждалих регіонів унаслідок російського вторгнення.

Наприкінці жовтня у столичному зоопарку відзвітували, що почали активно готуватися до зими. Зокрема, утеплювали будівлі, закуповували електрогенератори, інфрачервоні обігрівачі та дров’яні пічки.

Читайте також

Лемур, олень, антилопа, бізони. Скільки за минулий рік народилося нових мешканців у Київському зоопарку

Вибір редакції

На початок