За час повномасштабної війни Київський зоопарк прихистив близько 400 тварин і птахів. Серед них — папуги жако, які були врятовані навесні 2022 року. Сімох переляканих птахів до "Київзоо" привезли співробітники поліції. Після тривалого карантину врятовані жако зустрічають відвідувачів у зимовому Пташнику.
Про це повідомляється на сторінці Київзоо у Facebook.
Життя папуг у воєнний час було під загрозою, адже здоров'я птахів залежить від умов утримання. Це — досить великі птахи, які виростають до 30-35 сантиметрів і живуть до 50 років, а іноді й більше. Недотримання гігієни, температурного режиму і неправильне харчування може спричинити хворобу і загибель пернатих.
Ветеринарам та орнітологам столичного зоопарку вдалося вилікувати та реабілітувати папуг. Для них змайстрували нову хатинку, підібрали раціон кормів із необхідними вітамінами та мінералами. А ще папуги з задоволенням поїдають фрукти, плоди і насіння.
Навесні планується переселити папуг жако до великого вуличного вольєру, де вони зможуть насолоджуватися сонцем, свіжим повітрям та навколишньою зеленню. У зоопарку сподіваються, що птахи створять пари і приведуть потомство.
Що відомо про роботу Київського зоопарку у воєнний час
З настанням холодів фахівці Київського зоопарку переселили птахів в оновлені утеплені павільйони. Там житимуть ібіси, фламінго та лебеді зі своїми пташенятами.
У київському зоопарку створюють умови, аби тварини перезимували комфортно. Також встановили дров'яній пічку, щоб готувати їжу для тварин і птахів у разі відсутності електроенергії.
У "Київзоо" зимуватимуть не лише постійні мешканці, а й понад 200 тварин, яких волонтери вивезли із найбільш постраждалих регіонів унаслідок російського вторгнення.
Наприкінці жовтня у столичному зоопарку відзвітували, що почали активно готуватися до зими. Зокрема, утеплювали будівлі, закуповували електрогенератори, інфрачервоні обігрівачі та дров’яні пічки.
Читайте також