Китай надає Росії технології для війни проти України — WSJ

Китай надає Росії технології для війни проти України — WSJ

Китай надає Росії технології для війни проти України — WSJ
Президент Росії Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін. Фото: AP

Китай всупереч санкціям країн Заходу надає Росії технології, які та застосовує для ведення війни проти України.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на проаналізовані документи російської Федеральної митної служби.

"Згідно з оглядом даних російської митниці, опублікованому Wall Street Journal, Китай надає технології, які потрібні московським військовим для ведення війни Кремля в Україні, попри міжнародний кордон санкцій та експортного контролю", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, митні записи показують, що китайські державні оборонні компанії відправляли навігаційне обладнання, обладнання для створення перешкод та деталі для реактивних винищувачів російським державним оборонним компаніям, які перебувають під санкціями.

"Це — лише невелика кількість із десятків тисяч партій товарів подвійного призначення — продуктів, які мають як комерційне, так і військове застосування, — які Росія імпортувала після торішнього вторгнення, згідно з митними записами, наданими журналом C4ADS, вашингтонською некомерційною організацією, що спеціалізується на виявленні загроз національній безпеці. Документи показують, що більшість постачань подвійного призначення була з Китаю", — наголошують журналісти.

Російські міністерства закордонних справ, оборони та економіки не відповіли на запити WSJ щодо коментарів.

"У Росії достатньо технологічного потенціалу для забезпечення своєї безпеки та проведення спецоперації. Цей потенціал постійно вдосконалюється", — заявив офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков.

Підтримка Китаєм Росії в її війні з Україною мала стати предметом обговорення під час візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Пекіна у ці вихідні, зазначає видання. Однак візит був перенесений на невизначений час після того, як Пентагон заявив, що на початку тижня виявив китайський розвідувальний аеростат над континентальною частиною США.

Читайте також

Над США помітили китайський аеростат, держсекретар скасовує візит у КНР

Як Китай допомагає Путіну вести війну в Україні. Розповідає експерт

США нададуть ЗСУ далекобійні снаряди, Україна повернула 116 бійців з російського полону. 346 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок