Ірина Геращенко з особистим рекордом сезону зупинилася за крок від другої перемоги у 2023 році: результат

Ірина Геращенко з особистим рекордом сезону зупинилася за крок від другої перемоги у 2023 році: результат

Ірина Геращенко з особистим рекордом сезону зупинилася за крок від другої перемоги у 2023 році: результат
AP Photo/Matthias Schrader

Українка обійшла чинну чемпіонку світу, але зупинилася на позначці в 1.99 метра.

У чеському місті Густопече відбувся легкоатлетичний турнір World Athletics Indoor Tour Silver зі стрибків у висоту. Участь у змаганнях узяли три українки - Ірина Геращенко, Катерина Табашник та Юлія Чумаченко.

Усі три українки від початку року встигли здобути по одній перемозі. Геращенко тріумфувала на змаганнях у французькому Нанті (переможний результат - 1.93 метра), Табашник - в іспанському Сабаделі (1.86), а Чумаченко - в чеському Кладно (1.89).

Усього до заявки на фінал увійшли 12 стрибунок. Серед них - чинні чемпіонка світу, австралійка Елеанор Паттерсон та віцечемпіонка Європи Марія Вукович з Чорногорії.

Читайте також: Ярослава Магучіх з рекордом турніру виграла змагання у Франції, Юлія Левченко - третя

Як пройшли змагання в Густопече

Вукович першою з числа фавориток припинила боротьбу за медалі. З трьох спроб чорногорка не подолала планку в 1.84 метра, яку з перших сприбків пройшли Геращенко і Табашник (і з другої - Чумаченко).

Чумаченко, зрештою, зупинилася на позначці 1.90, яку також не змогла подолати головна фаворитка змагань Паттерсон. У цей час Табашник продовжувала йти без хиб, а Геращенко - з однією помилкою на висоті 1.90.

Дві українки безпомилково пройшли і 1.93 метра, що гарантувало їм потрапляння до топ-четвірки турніру. Для Табашник цей показник став рекордним у цьому сезоні. Продовжували змагання й Крістіна Овчіннікова з Казахстану та Морґан Лейк з Великої Британії, яка поступалася обом українкам за спробами.

Утім, вже на позначці 1.95 з боротьби за медалі вилетіла Табашник. Геращенко пройшла висоту з другої спроби. А вже згодом перестрибнула 1.97, утримуючи проміжне лідерство на турнірі. Лейк підкорила планку з другої спроби, повторивши особистий і національний рекорди на змаганнях у приміщенні.

Зупинилася на позначці 1.97 Овчіннікова - "золото" залишилося виборювати Геращенко та Лейк. Висоту в 1.99 метра обидві не підкорили з першої спроби. Проте українка схибила на третій спробі, якою скористалася Лейк, - третє "срібло" для українки цього сезону.

Стрибки у висоту. Hustopečské skákání

  1. Морґан Лейк (Велика Британія) 1.99 метра
  2. Ірина Геращенко (Україна) 1.97
  3. Крістіна Овчіннікова (Казахстан) 1.95

...

  • 4. Катерина Табашник (Україна) 1.93
  • 7. Юлія Чумаченко (Україна) 1.87

Що відомо

  • Ірина Геращенко - 27-річна легкоатлетка з Києва. Віцечемпіонка Європи в приміщенні 2021 року. Посідала четверті місця на Олімпійських іграх (2021) та чемпіонаті світу (2022). Особистий рекорд у приміщенні - 2.0 метри.
  • Катерина Табашник - 28-річна стрибунка у висоту з Харкова. Чемпіонка Європи серед юніорів 2013 року. Особистий рекорд у приміщенні - 1.99 метра.
  • Юлія Чумаченко - 28-річна українська стрибунка у висоту, чемпіонка Універсіади-2019. Особистий рекорд у приміщенні - 1.93 метра.
На початок