На Закарпатті відзначили 100-річчя Ужгородського Пласту

На Закарпатті відзначили 100-річчя Ужгородського Пласту

На Закарпатті відзначили 100-річчя Ужгородського Пласту
Фото: Суспільне Ужгород

250 пластунів взяли участь у відзначенні 100-річчя Ужгородського Пласту. Про це Суспільному розповів голова оргкомітету Іштван Удут. За його словами, це скаути з Мукачева, Берегова, Хуста, Довгого та обласного центру Закарпаття. Відзначати сторіччя Ужгородського Пласту будуть два дні, 4 і 5 лютого.

З гімну скаутів та шикування розпочалося відзначення сторіччя Ужгородського Пласту. Там також нагородили пластунів та пластунок за зразкову роботу в організації роботи в таборі.

"Я в Пласті вже 2 роки. В ньому можу самореалізуватися, а саме організовувати різне для молодших. Ми в Пласті не лише навчаємося, а й проводимо час разом. Мені найбільше подобається, що тут є коло людей, з якими дійсно цікаво працювати, я знаю, що з ними вийде зробити проєкт, над яким ти працюєш, а також з цими людьми веселе це все робити", — розповіла пластунка Ольга Карпова.

На Закарпатті відзначили 100-річчя Ужгородського Пласту
Фото: Суспільне Ужгород

На відзначення річниці до Ужгорода приїхали також пластуни з Мукачева, Берегова, Хуста та Довгого. Усі одягли скаутську форму. Учасниця Мукачівського Пласту Юлія Міщенко пояснила значення елементів їхнього одягу. "Дуже важливий елемент Пласту — це наш однострій. Насправді, він є в нас за правильнику. Є певний правильник однострою, як воно є, так і має бути, бо по-іншому це не дуже добре. Якщо все правильно пошито, то по однострою можна повністю зрозуміти, який ти пластун, тобто які в тебе відзнаки, який у тебе ступінь, де ти був, яку ти посаду займаєш. Це все читається по однострою. У Пласті я з народження, тому що в мене батьки пластуни, тому вийшло так, що я народилася і була вже пластункою. Залишаюсь тут, бо це невеличка модель суспільства, у якій можна вчитися, розвиватися в багатьох напрямках", — розповідає дівчина.

На Закарпатті відзначили 100-річчя Ужгородського Пласту
Фото: Суспільне Ужгород

Після шикування, пластунів поділили на групи та організували для них квести. Завдання дітям давала вихователька Ужгородського Пласту Софія Будник. "Я в Пласті дуже давно, ще з 1999 року. У Пласті пройшла своє юнакування, а вже пізніше було виховницею для дітей. Зараз так само виховниця, але вже не тільки для чужих дітей, а й для своїх. Пласт — це такий своєрідний стиль життя. Через те, що не було волонтерів-виховників, я повернулася знову в пласт, щоб разом зі своїми дітьми займатися за пластовою програмою. Сюди входить: історія, освіта, культура, спорт, тіло, виховання, релігія. Такий стереотип, що Пласт — це пікніки, туризм і табори — це дійсно стереотип, бо це фініш того всього, що діти отримують впродовж року", — ділиться жінка.

На Закарпатті відзначили 100-річчя Ужгородського Пласту
Фото: Суспільне Ужгород

Відзначати сторіччя Ужгородського Пласту будуть два дні, 4-го і 5-го лютого. Розповів голова оргкомітету Іштван Удут. "У пласті в нас є улади — це такі вікові категорії, тому буде два окремі квести: один для новацтва — це діти 6-ти і 11-ти років і для юнацтва — це діти віком з 12 до 18 років. Дорослим дітям можна більш серйозніші речі подавати, а для менших ми зробили ігри, щоб їм легше було донести інформацію. Ці всі заходи будуть пов'язані зі сторіччям, з історією, щоб ми цю історію плекали у своїх думках, щоб жили цією історією, і щоб знали, що незважаючи на всі заборони й переслідування, які пласт пережив, уже нам 100 років і ми далі існуємо, розвиваємося і живемо", — каже чоловік.

На Закарпатті відзначили 100-річчя Ужгородського Пласту
Фото: Суспільне Ужгород

За словами Андрія Ребрика, у березні 1939 року Пласт в Ужгороді припинив функціонувати, а відновили його діяльність у 1991-му. Наразі в Закарпатській області є близько трьохсот пластунів.

Читайте також:

  • Росіяни на війні в Україні втратили понад 130 тисяч військових — Генштаб ЗСУ
  • В ОП розповіли, що потрібно для створення спецтрибуналу для Путіна
  • Російські чиновники представляють війну в Україні прямою загрозою безпеці РФ — ISW
  • Війська РФ наступають на чотирьох напрямках, зазнають великих втрат — Генштаб ЗСУ
  • Повернення до довоєнних податків дозволить залучити до бюджету 8 млрд грн — Марченко

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Вибір редакції

На початок