Російські чиновники представляють війну в Україні прямою загрозою безпеці РФ — ISW

Російські чиновники представляють війну в Україні прямою загрозою безпеці РФ — ISW

Армія РФ, війна в Україні
Фото: УНІАН

Російські чиновники продовжують представляти війну в Україні прямою загрозою російській безпеці, маніпулюючи при цьому законом. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Так, Брянська і Курська області оголосили 3 лютого, що вони продовжують "жовтий" рівень терористичної загрози на невизначений термін у зв'язку з необхідністю посилення заходів з охорони та оборони російської території.

За даними ISW, президент Росії Володимир Путін підписав указ 31 січня, який спрощує процес запровадження попереджень про терористичну загрозу в Росії. Документ дозволяє російським регіонам, віднесеним до "жовтого" рівня терористичної загрози згідно з указом Путіна від 19 жовтня про воєнний стан, на невизначений термін запроваджувати підвищений "терористичний рівень".

"Чиновники Брянської та Курської областей, ймовірно, використають цей новий режим "терористичного рівня" для посилення правоохоронних заходів з метою придушення внутрішнього інакомислення, представлення війни в Україні як такої, що безпосередньо загрожує внутрішній безпеці Росії, щоб забезпечити подальшу підтримку російським операціям”, — йдеться в аналітичному звіті.

Інші ключові висновки ISW:

  • Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила 3 лютого про новий пакет військової допомоги Україні на суму 2,2 млрд доларів, включаючи високоточні ракети дальньої дії для HIMARS.
  • Президент Росії Владімір Путін продовжив кампанію проти деяких опозиційних голосів у внутрішньому інформаційному просторі, продовжуючи надавати платформу для критично налаштованих націоналістичних блогерів.
  • Російські війська продовжували наступальні операції на лінії Сватове-Кремінна, особливо активізувалися поблизу Кремінної.
  • Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута.
  • Російські війська не здобули жодних підтверджених територіальних здобутків на півдні України.
  • За оцінками західних офіційних осіб, російські війська зазнали майже 200 000 втрат на війні в Україні.
  • Російські посадовці продовжують покладатися на державні неурядові організації, що діють на окупованих територіях, для створення видимості підтримки російської окупації з боку широких верств населення.
Карта бойових дій на війні в Україні від ISW
Фото: з сайту ISW

Читайте також

США нададуть Україні далекобійні снаряди, Канада запровадила санкції проти артистів з РФ. 346 день війни. Онлайн

Війська РФ наступають на чотирьох напрямках, зазнають великих втрат — Генштаб ЗСУ

Вибір редакції

На початок