Дистанційні знеструмлення. У Дніпрі ОСББ вимикатимуть електрику через застосунок у телефоні

Дистанційні знеструмлення. У Дніпрі ОСББ вимикатимуть електрику через застосунок у телефоні

Важливо
Дистанційні знеструмлення. У Дніпрі ОСББ вимикатимуть електрику через застосунок у телефоні
Суспільне Дніпро

У Дніпрі запроваджують дистанційне знеструмлення ОСББ. Мова йде про будинки на одній лінії з критичною інфраструктурою, де не вимикають електрику, пояснюють у міськраді.

Голови правління таких багатоповерхівок вимикатимуть світло через застосунок у телефоні за графіком. Як саме – розповідає Суспільне.

Як це працює

Механічно відключати електрику не завжди зручно, розповідає директор ОСББ Олег Браславець. Утім, робити це потрібно, адже будинок розташований поряд з критичною інфраструктурою, і електроенергія там є майже завжди.

Для таких будинків у міськраді запровадили дистанційні вимкнення, розповів начальник відділу департаменту з питань самоорганізації населення міськради Владислав Макарець.

"Пілотний проєкт дозволяє дистанційно через застосунок у телефоні визначати час вимкнення, вмикати у разі аварійної ситуації, або знаючи про стрибання напруги, пересидіти цей час", – говорить він.

Чому ОСББ погоджуються

Долучитися до програми вирішили в ОСББ, яким керує Олег Браславець. Проте, каже, рішення мають схвалити й мешканці будинку.

"Для ОСББ це добре, можна відключати за борги. Коли перевищення йде потужності, коли просять усіх, а люди перевищують, ми можемо лещатами поміряти в нашій щитовій, і розуміти, що у нас йде перевантаження системи. І ми автоматично його вимкнули", – сказав голова ОСББ.

Для того, аби встановити систему у будинку, голові ОСББ потрібно звернутися у департамент з питань самоорганізації населення міськради. Посадовці проведуть обстеження і встановлять дистанційну систему управління електропостачанням у будинку.

Кампанія добровільна

Обладнати свої будинки такими системами вже погодилися 20 будинків ОСББ та ЖБК. Це добровільна кампанія.

"Санкцій примусових немає, ДТЕК переключить ці будинки на іншу мережу, може місяць-два, але все одно переключать", – сказав Владислав Макарець.

ЗК Така система відключень будинків – єдина в Україні, зазначають у міськраді. В інших містах електроенергію обмежують у трансформаторних пунктах.

Читайте також

У НБУ проаналізували, як дефіцит електрики вплине на економічну активність 2023 року і коли повернуться біженці

"Третина нашої економіки зникла" — Шмигаль про наслідки російської агресії

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок