21-річний Дмитро Котовський здобув першу в кар'єрі перемогу на рівні Кубка світу з надскладним стрибком

21-річний Дмитро Котовський здобув першу в кар'єрі перемогу на рівні Кубка світу з надскладним стрибком

21-річний Дмитро Котовський здобув першу в кар'єрі перемогу на рівні Кубка світу з надскладним стрибком
Дмитро Котовський у суперфіналі, фото: GETTY IMAGES

Це перша перемога в сезоні для України.

Збірна України з лижної акробатики здобула першу перемогу на рівні Кубка світу у сезоні 2022/23. Сталося це у чоловічих змаганнях на четвертому етапі Кубка світу, який приймав американський Дір Веллі.

Перед цим стартом українська команда остаточно втратила на сезон дворазового олімпійського призера Олександра Абраменка, у якого діагностували розрив хрестоподібної зв'язки. Тож на старт етапу вийшли четверо атлетів: Дмитро Котовський (дворазовий призер етапів цього сезону), Олександр Окіпнюк, Володимир Кушнір та Максим Кузнєцов.

Читайте більше: "Сезон для мене закінчено". Олександр Абраменко буде прооперований та достроково завершив сезон

Формат етапу незмінний, як і на всіх попередніх: кваліфікація (потрібно потрапити у топ-12, інші вилітають), тоді перший фінал (потрапити у топ-6), а далі безпосередньо "великий фінал" з боротьбою за медалі.

Кваліфікацію вдалося подолати трьом українцям: Окіпнюк впав на приземленні і не потрапив у топ-20, інші три українці - у топ-4 найкращих. Також втрьох синьо-жовті атлети пройшли перший фінал - Котовський, Кушнір та Кузнєцов показали четвертий, п'ятий і шостий результати. Це уперше в історії Кубка світу одразу три українці вийшли у суперфінал.

Безпосередньо у стрибках за медалі піднятися на подіум зміг лише лідер команди, 21-річний Дмитро Котовський. Він виконав надскладний стрибок під назвою "Ураган" (складність - 5.2 бала) - і виконав його практично ідеально. Судді оцінили стрибок Котовського у 138.82 бала - це перше місце. Найближчого суперника Котовський випередив на більш ніж 18 балів.

Відео переможного стрибка Котовського

Для Котовського - це перша перемога у кар'єрі на рівні Кубка світу. А також третій подіум поспіль у сезоні: він був третім та другим на попередніх двох етапах. Тож у загальному заліку Кубка світу 21-річний українець піднявся на друге місце.

Читайте більше: "Не передати словами". 21-річний Котовський здобув першу перемогу в кар'єрі з найкращим стрибком в історії України

Володимир Кушнір фінішував четвертим, Максим Кузнєцов - шостим. Для них це теж найкращі результати у кар'єрі на рівні Кубка світу.

У жіночій лижній акробатиці нікому з українок не вдалося подолати кваліфікацію: Анастасія Новосад, Ольга Полюк, Ангеліна Брикіна та Анастасія Гасюк завершили змагання після першого стрибка.

Читайте більше: Стрибок Котовського став рекордним в історії України та перервав 8-річну серію без перемог на Кубку світу

Що відомо

  • Це п'ята перемога в історії чоловічої лижної акробатики на рівні Кубка світу та перша за останні 8 років (остання перемога у 2015 році - у Мінську виграв Олександр Абраменко).
  • Для Дмитра Котовського це уже третій подіум поспіль у сезоні Кубка світу.
  • Наступний старт для лижних акробатів: чемпіонат світу в Грузії, який відбудеться наприкінці лютого. Він не йтиме у загальний залік Кубка світу.
Читайте більше: "Усі були в шоці". Український стрибун з трампліна сенсаційно встановив кілька національних рекордів

Вибір редакції

На початок