Боротьба з корупцією чи імітація: експерти про корупційні справи в Одеській ОВА

Боротьба з корупцією чи імітація: експерти про корупційні справи в Одеській ОВА

Ексклюзивно
Боротьба з корупцією чи імітація: експерти про корупційні справи в Одеській ОВА
Заступник голови Одеської ОВА Олег Муратов у суді, Одеса, 6 січня 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

В Україні тривають масштабні обшуки, затримання й оголошення підозр посадовцям різних рівнів. В Одесі на розтраті грошей для ЗСУ викрили керівництво та співробітників обласної військової адміністрації, на отриманні хабаря — чиновника обласного аграрного департаменту. Місяцем раніше запобіжний захід обрали для заступника очільника обладміністрації Олега Муратова.

Як пояснити таку активність правоохоронних органів та що відомо про посадовців Одеської ОВА, яким оголосили підозри, Суспільному розповіли голова обласної організації "Комітет виборців України" Анатолій Бойко та кандидат політичних наук, старший викладач ОНУ ім. Мечникова, політолог Михайло Шабанов.

Що означають численні обшуки у посадовців

Одночасність обшуків у всіх регіонах, зокрема й на Одещині, викликає питання, зауважив керівник обласного відділення КВУ Анатолій Бойко:

“Чому саме зараз? Тому що ймовірніше за все ці всі матеріали були. Запитання чому їх не пускали в хід. Виникають підозри, що є якась причина чому це зараз відбувається. Яка не знаходиться на поверхні, яка не очевидна, яка не пов’язана безпосередньо з бажанням побороти системно корупцію, а пов’язана з необхідністю створити певний інформаційний ефект”.

Водночас Бойко не ставить під сумнів роботу правоохоронних органів. На його думку, громадськість має побачити результат:

“Сподіваюсь, правоохоронні органи знають, що роблять й у них є підстави, документи для того, щоб висувати такі підозри й у них все задокументовано. І надалі з цього буде результат потрібний суспільству”.

Натомість кандидат політичних наук Михайло Шабанов називає теперішню роботу правоохоронних та антикорупційних справжнім маркером боротьби з корупцією. Держава намагається стабілізувати ситуацію та підготуватись до масштабних викликів, особливо у такому стратегічному регіоні, як Одещина, переконаний науковець:

“Для держави зараз корупція — це абсолютно агресивний елемент, такий, що її роз’їдає. Держава має якнайшвидше подолати будь-які схеми корупційні. Це, по-перше, впливає на Заході на виділення нам коштів. По-друге, це впливає на сприйняття громадськістю нашої державності”.

Ким є затримані посадовці Одеської ОВА

Бойко називає Марину Зінченко, директорку департаменту фінансів обладміністрації, якій, за інформацією місцевого медіа, вручили підозру, однією з ключових людей в управлінській системі Одещини.

“Губернатори приходили і йшли, а пані Зінченко залишалась. Вона знає всі ходи та виходи у фінансовій системі області. Тому це значна фігура. Грубо кажучи — це головний бухгалтер області”, — пояснив він.

Олега Муратова, заступника очільника ОВА, який вийшов зі слідчого ізолятора під заставу, Бойко вважає менш впливом, однак теж з “суттєвими” повноваження та можливостями.

Маркерним вважає затримання посадовця департаменту аграрної політики обладміністрації Михайло Шабанов:

“Для нашого регіону саме земельна політика є дуже важливим елементом у цьому сенсі”.

Що буде з очільником Одеської ОВА Марченком

Зеленський не зніме теперішнього очільника ОВА з посади, переконаний політолог.

"Одеська військова адміністрація разом з місцевим самоврядування демонструє позитивний коефіцієнт діяльності", — пояснив Шабанов.

Керівник КВУ не коментує майбутнє Максима Марченка, втім відреагував на корупцію у відомстві.

"Чому він раніше не звертав на це увагу? Чому це не припиняв? Він майже рік очолює область. Вже точно некоректні відмовки, що "у мене не було часу розібратися", — пояснив Бойко.

Що відомо

2 лютого в Офісі Генпрокурора повідомили про незаконну розтрату грошей з держбюджету посадовцями Одеської ОВА, а також директором підприємства.

Серед підозрюваних: колишній заступник голови Одеської обласної військової адміністрації, начальник одного з департаментів та начальник відділу ОВА, а також директор приватного підприємства. Їм повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем..

Цього ж дня в СБУ розповіли про затримання на хабарі заступника начальника одного з управлінь Одеської ОВА — співробітника департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин.

3 січня співробітники СБУ затримали заступника очільника області Олега Муратова. Суд відправив посадовця до слідчого ізолятора. Втім, невдовзі за Муратова внесли понад три мільйони гривень застави.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок