Російська лижниця отримала доступ до траси Кубка світу попри усунення. Що сталося і як відреагували в FIS

Російська лижниця отримала доступ до траси Кубка світу попри усунення. Що сталося і як відреагували в FIS

Російська лижниця отримала доступ до траси Кубка світу попри усунення. Що сталося і як відреагували в FIS
AP Photos

Спортсмени з РФ та Білорусі усунені від змагань до кінця сезону 2022/23.

Російська лижниця Юлія Ступак була помічена на тренувальному маршруті етапу Кубка світу з лижних перегонів. На це звертають увагу журналісти норвезького порталу NRK.

3-4 лютого в італійському Тобласі відбудуться два етапи Кубка світу з лижних перегонів серед чоловіків та жінок. Російських спортсменів до змагань не допускають - рішенням Міжародної федерації гірськолижного спорту (FIS) їх було відсторонено до кінця сезону 2022/23 через повномасштабне вторгнення РФ до України.

Утім, відсторонення Ступак - олімпійської чемпіонки 2022 року в Пекіні - не завадило їй вийти на трасу в Тобласі, призначену для тренувань учасників Кубка світу.

Що сталося

Ступак помітили в Тобласі на треку, доступ до якого мають лише спортсмени з бібом учасника Кубка світу. Той надається організаторами змагань з FIS й не мав потрапити до росіянки.

"Біб використовується спортсменами та менеджерами, що беруть участь у змаганнях. Так ми можемо контролювати доступ до траси й тих, хто ним проходить. Його можуть використовувати лише команди [учасників змагань]", - пояснює Міхал Ламплот, директор гонок від FIS.

Для потряпляння на трек Ступак мала отримати біб з допуском лише від учасника Кубка світу. Ламплот наголошує, що вже було встановлено, яким чином росіянка отримала доступ до траси - біб її передали від заявленої збірної.

Як реагують на інцидент у FIS

Ламплот вважає ситуацію вичерпаною. За його словами, для команди, від якої біб потрапив до Юлії Ступак, не буде передбачено жодного покарання.

"Я чув, що Ступак була тут. Не знав, що вона була на трасі у змагальному жилеті. Але це, ймовірно, сталося, і ми знаємо, звідки вона його взяла", - пояснює чех.

"Ми мали розмову з командою та пояснили, що біб призначається тільки для спортсменів, які братимуть участь у гонках. І що цього не станеться знову в майбутньому".

"Для мене ця справа закрита. Чи матиме це наслідки для команди? Ні, до них не застосовуватимуть жодних санкцій".

Ступак
AP Photos

Ерік Росте, член правління FIS з Норвегії, натомість вважає, що в даній ситуації до членів неназваної команди мають застосувати санкції.

"Якщо це правда й вона була на трасі під час офіційного тренування [Кубка світу], це провокаційно. Не знаю всієї ситуації. Але якщо є інформація, хто надав їй жилет, для цього мають бути наслідки".

"Питання в тому, хто надав їй біб. Якщо це сталося, то є порушенням правил, адже він - персональний. Ступак не мала його надягати. Це означає, що людина, яка надала їй жилет, має бути покарана відповідно до правил, які зараз існують".

Що відомо

  • Юлія Ступак - чотириразова олімпійська медалістка Олімпіади в лижних перегонах. Минулого року в Пекіні росіянка у складі команди ОКР здобула "золото" в естафеті, до якого додала "бронзу" в командному спринті. Ще дві "бронзи" здобула у 2018 році в Пхьончхані.
  • Наприкінці січня у FIS оголосили, що не планують відмовлятися від чинних санкцій проти Росії та Білорусі. Це стало відповіддю на наміри Міжнародного олімпійського комітету повернути спортсменів з обох країн до міжнародних змагань вже цього року.
  • Етапи в італійському Тобласі - останні на Кубку світу перед початком чемпіонату світу з лижних видів спорту 2023 року. Турнір проходитиме з 23 лютого до 5 березня у словенській Планиці.
На початок