Суд обрав запобіжний захід заступнику голови Сумської ОВА Олегу Клименчукову

Суд обрав запобіжний захід заступнику голови Сумської ОВА Олегу Клименчукову

Зарічний суд у Сумах обрав запобіжний захід заступнику голови Сумської ОВА Олегу Клименчукову — особисте зобов'язання. Його підозрюють у заволодінні коштами, призначеними на відбудову знищеної інфраструктури Сумщини.

Суд обрав запобіжний захід заступнику голови Сумської ОВА Олегу Клименчукову
Олег Клименчуков у суді. Фото: Суспільне Суми

Чоловіку інкримінують заволодіння в особливо великих розмірах бюджетними грошовими коштами шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України).

У суді 6 лютого сторона обвинувачення вимагала у якості запобіжного заходу — тримання під вартою. Прокурор Володимир Нікітченко назвав ризики: підозрюваний може переховуватися від суду, знищити, сховати або спотворити докази, може впливати на свідків чи продовжувати вчиняти інші правопорушення.

Суд обрав запобіжний захід заступнику голови Сумської ОВА Олегу Клименчукову
Олег Клименчуков - праворуч. Зарічний суд у Сумах. 6.02. 2023 р. Фото: Суспільне Суми

Олег Клименчуков просив суд відмовити стороні обвинувачення. Посадовець зазначив: він переселенець та живе із сім'єю. Не має власного помешкання ані за кордоном, ані в Україні. "Хочу знаходитися та жити в місті Суми. Прокурор не надав достатніх підстав цих ризиків. Всі позиції слідства — припущення. Якщо мене візьмуть під варту — для мене це сімейна трагедія", - сказав заступник голови ОВА.

Суд постановив відпустити Олега Клименчукова під особисте зобов'язання. Захисник посадовця у коментарі Суспільному сказав, що вони оскаржуватимуть рішення суду.

2 лютого фахівці Служби безпеки України повідомили Клименчукову про підозру, також підозру вручили керівнику департаменту капітального будівництва ОВА Олегу Чунаєву. Суд відпустив його під особисте зобов'язання.

Тримання під вартою: суд обрав запобіжний захід двом посадовцям Сумської ОВА
Олег Чунаєв - праворуч. Зарічний суд у Сумах. 3.02. 2023 р. Фото: Суспільне Суми

За даними слідства, посадовці організували схему у квітні 2022 році. Вони уклали договори на проведення відновлювально-будівельних робіт із п’ятьма афілійованими комерційними структурами і внесли в кошторисну документацію ціни на будматеріали, які нібито у 2-3 рази перевищували ринкові. Зокрема, задокументовано, що під час ремонту лише одного об'єкта посадовці привласнили 1,4 млн грн. Наразі тривають експертизи щодо ще 80 подібних об'єктів.

Що відомо

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок