Депутата Рубіжанської міської ради підозрюють у співпраці з окупантами. За інформацією слідства, у листопаді 2022 року його призначили "тимчасово виконуючим обов'язки начальника відділу ЖКГ" Рубіжного. Його оголосили у розшук.
Про це повідомляє пресслужба ГУ Служби безпеки України в Донецькій та Луганські областях.
До повномасштабного вторгнення підозрюваний був депутатом міської ради і керував комунальним підприємством "Рубіжнетеплокомуненерго".
"Раніше ця особа вже потрапляла у поле зору правоохоронних органів. Вже бувши депутатом міськради, посадовець був затриманий спецпідрозділом СБУ на хабарі. Чиновник отримав підозру, але через початок війни тимчасово уникнув судового вироку", — йдеться у повідомленні.
За інформацією слідчих, у липні 2021 року спецпідрозділ СБУ затримав його під час отримання хабаря у розмірі 19 тисяч гривень. Додають, що чиновник систематично вимагав "відкати" у розмірі 10% від підприємців, які перемагали у тендерах, що проводило КП.
"Тепер колаборант служить окупаційному режиму та імітує в ефірах пропагандистських ЗМІ турботу загарбників про мешканців Рубіжного. Тим часом нечисленні рубіжани, які залишилися у майже зруйнованому російськими військами місті, зимують без води та опалення", — йдеться у повідомленні.
Йдеться про депутата Рубіжанської міської ради 8-го скликання Максима Симоненка. На місцевих виборах у жовтні 2020 року він балотувався від партії "Наш Край".
Що відомо про кримінальні справи щодо колаборантів та окупантів на Донеччині та Луганщині
- До суду передали справу стосовно жителя Маріуполя, якого обвинувачують у співпраці з окупантами. За інформацією слідчих, він добровільно обійняв посаду "голови Мелекінської сільської адміністрації Першотравневого району ДНР". Його судитимуть заочно.
- Трьох жителів Луганщини підозрюють у співпраці з окупантами, їм загрожує до 10 років тюрми
- До суду передали обвинувальний акт стосовно прокурора однієї з окружних прокуратур Луганщини. Його звинувачують у державній зраді.
- СБУ повідомила про підозру колишньому "заступнику міненерго ЛНР", за каденцію якого з вересня 2015 по лютий 2016 років до РФ вивезли 230 тисяч тонн кам'яного вугілля на загальну суму у понад 200 мільйонів гривень.
- Колишню посадовицю Луганської облдержадміністрації судитимуть за те, що вона, за даними слідства, співпрацює з російськими окупантами та обійняла посаду в окупаційній адміністрації Новоайдарського району. Жінці загрожує до десяти років позбавлення волі.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram