Оренда торгових місць на черкаських ринках зросла у шість разів. Чому зріс тариф

Оренда торгових місць на черкаських ринках зросла у шість разів. Чому зріс тариф

Оренда торгових місць на черкаських ринках зросла у шість разів. Чому зріс тариф
Суспільне Черкаси

У шість разів збільшився тариф на оренду торгових місць на ринках та ярмарках Черкас. Про це Суспільному повідомив директор комунального підприємства "Черкаські ринки" Тарас Кібало.

Відтепер за день замість чотирьох гривень за квадратний метр продавці мають сплачувати 23 гривні.

Продавці одного з ринків зустрілися із заступником міського голови Сергієм Тищенком. Той пообіцяв людям протягом тижня знайти компроміс у розв'язанні питання вартості сплати за оренду торгових місць.

Раніше продавець Валерій Азар’єв у місяць сплачував 720 гривень. На ринку він торгує понад 20 років. З його слів, такого свавілля із підняттям цін, як зараз, не пригадує. Також не розуміє, чому про це не повідомили завчасно:

"Я орендую шість квадратних метрів торговельної площі. За це потрібно буде заплатити 4 200 гривень на місяць згідно з новими тарифами. Це все було безапеляційно, поставлено нас перед фактом в односторонньому порядку, хоча між нами був договір".

Чи посильні для них такі ціни та чому виникла потреба підвищити тариф
Валерій Азар’єв. Суспільне Черкаси

Зі слів пана Валерія, платити ніхто з продавців не відмовляється, але ціна має бути помірною:

"Я порозпитував людей, хто за скільки квартири орендує, то це практично однокімнатна квартира, не ідеальна, але можна жити в теплі і добрі".

Три квадратних метри торгової площі займає продавчиня Інна Ткаченко, та і для неї новий тариф є непомірним.

"Такої ціни, як 690 гривень за квадратний метр немає не те що у Черкасах, взагалі по Україні. Будь-який торговельний центр у Черкасах надає торгові площі за 200-300 гривень за квадратний метр, але не 690 гривень. Ніхто це не потягне, при чому, що ми самостійно оплачуємо вантажників, склади, платимо за туалет".

Жінка розповіла: коли КП "Черкаські ринки" в останнє змінювало тариф, то обіцяли, що для них побудують павільйони. Втім, цього так і не сталося:

"Ми сплачували й порахували, що приблизно 150 тисяч гривень у рік вони отримували. Однак за ці кошти нічого не зробили, нам лише обіцяли поставити павільйони".

Чи посильні для них такі ціни та чому виникла потреба підвищити тариф
Продавчиня Інна Ткаченко. Суспільне Черкаси

Директор комунального підприємства "Черкаські ринки" Тарас Кібало новий тариф називає економічно обґрунтованим. Його змінили рішенням виконавчого комітету:

"Тариф не змінювався із 2014 року. З того часу мінімальна зарплата виросла до п'яти тисяч 600 гривень, також ми сплачуємо податки, нараховуємо заробітні плати, зросли всі розхідні частини нашого підприємства. Також зріс тариф на вивезення сміття, зросли ціни на швидкозношувані предмети: мітли, рукавички — все здорожчало".

Оренда торгових місць на черкаських ринках зросла у шість разів. Чи посильні такі ціни й чому зріс тариф
Суспільне Черкаси

З ринку по Благовісній комунальне підприємство, за словами Тараса Кібала, збирає у місяць близько 15 тисяч гривень. Цих коштів не вистачає, аби покрити усі потреби. Крім того, з трьох до 8,5 тисяч зросла оренда ділянки, тому що у планах побудувати тут павільйони:

"До договору було внесено зміни про те, що ми хочемо провести там реконструкцію і встановити тимчасові павільйони. Відповідно змінилася відсоткова плата на оренду землі. Якщо раніше вона складала 3% чи 5%, то на сьогодні вона складає 15% від оцінної вартості землі".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок