Нова форма повісток: роз’яснення полтавської юристки

Нова форма повісток: роз’яснення полтавської юристки

Нова форма повісток: роз’яснення полтавської юристки
Фото: Я і Закон

В Україні видають повістки за новим форматом. Чим вони відрізняються від попереднього зразка, Суспільному розповіла полтавська юристка Аліна Баля.

Основним законом, який регулює питання повісток, є додаток до постанови Кабміну. У ньому є окремі положення щодо того, які нові дані необхідні для прибуття на виклик. Попередній бланк повісток нині втратив чинність.

"Розширено перелік документів, який необхідний для прибуття на виклик. Зокрема, конкретизовано, що з собою потрібно мати паспорт громадянина України. У попередньому зразку не було конкретизовано, паспорт якої країни має бути наявний. Доповнено також положенням про те, що необхідно мати із собою довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків", — каже полтавська юристка.

Також, за словами Аліни Балі, у попередньому варіанті повісток людина мала прибути до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Нині розширено перелік органів, куди має вона може з'явитися. Зокрема, до органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки.

"У новій формі повістки передбачена можливість притягнення до відповідальності за неприбуття на виклик без поважних причин. Повістки старого зразка попереджували про обов'язковість притягнення до відповідальності, передбаченої законом", ­— додала юристка.

Відповідно до законодавства, за ігнорування повістки може наставати адміністративна або кримінальна відповідальність. Це залежить від кількості разів, які людина ухилилася від прибуття на виклик, додала Аліна Баля. Найсуворішим покаранням є позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Що відомо

  • Кабінет міністрів від 30 грудня 2022-го затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
  • 18 жовтня 2022-го року Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проєкту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Читайте також

Вибір редакції

На початок