Попри обстріли та окупацію: як спортивна зала стала для жінок пунктом Незламності

Попри обстріли та окупацію: як спортивна зала стала для жінок пунктом Незламності

Ексклюзивно
Попри обстріли та окупацію: як спортивна зала стала для жінок пунктом Незламності
Херсон. Жінки тренуються в спортивній залі незважаючи на обстріли, 3 лютого 2023 Фото: Суспільне Херсон

У Херсоні попри обстріли продовжує працювати спортивна зала для жінок. Не зачинялись вона і в окупації. Заняття припиняли лише на 2 місяці, коли місто було знеструмлене. Як тренування допомагають жінкам фізично та морально відновитись з'ясовували кореспонденти Суспільного.

У спортивній залі жінки збираються тричі на тиждень. Тренування проходять попри щоденні обстріли міста. З початком повномасштабної війни фітнес-клуб став місцем, де не лише фізично загартовувались, а й підтримували один одного, розказує відвідувачка Наталія Шатілова.

спортзал
Херсон. Жінки тренуються в спортзалі, 3 лютого 2023 Фото: Суспільне Херсон

"Під час окупації ми прийшли в клуб, то це був осередок українців. Це нас підтримувало і не давало нам зневіритися. Цей клуб знахідка для нас", говорить Наталя.

Жінка тренується вже 8-мий рік, як і більшість жінок цієї групи. Вона розказує, попри щоденні обстріли міста, жодна з відвідувачок не дозволяє собі пропускати тренування.

спортзал
Херсон. Жінки виконують вправи на тренажерах в спортзалі, 3 лютого 2023 Фото: Суспільне Херсон

Під час окупації Херсона фітнес-клуб став спортивним пунктом Незламності, розповідає тренерка Євгенія Біла. Коли в місті був відсутній інтернет, тут працював вайфай.

"Ми, можна так сказати, стали першим пунктом Незламності для наших жінок. Ми вчили їх разом долати труднощі, які тут були. Коли уперше відключили Інтернет в місті, а у нас на диво був Інтернет. Усі жінки прийшли, були в шоку. Вони три дні не писали своїм близьким і рідним. І це місце, де ми роздавали Інтернет", розповідає тренерка.

спортзал
Херсон. Жінки виконують вправи на тренажерах в спортзалі, 3 лютого 2023 Фото: Суспільне Херсон

76- річна Ольга Шатілова у фітнес-залу прийшла, щоб відновитися після перелому плеча. Розказує, під час окупації це було місце, де вільно говорили українською та удосконалювали її знання.

"Ми тут приходили зі стрічками. Тут ми всі перейшли на українську мову. Тут все було ок", згадує Ольга.

Тренування це ліки проти страху. Саме вони допомагають триматися і не зневіритися, розказує Анжела Колеснікова

"Клуб це місце, де ми отримували енергію. Ми могли тут трохи розслабитися, відволіктися, тут не було небезпечностей. Це було місце, де жінка отримувала енергію", говорить Анжела.

У січні тренування проводилися безплатно, бо у нинішніх умовах сплатити за заняття можливість має не кожен, розповіла тренерка Євгенія Біла. Зараз у фітнес-залі шукають спонсора, який допоможе придбати абонементи для відвідувачок.

Читайте також

Картини двох художниць з Нової Каховки, які переїхали у Франківськ, експонуватимуть на міжнародній виставці у Лондоні

Жителів тимчасово окупованої Херсонщини окупаційна влада примушує брати паспорти РФ

345 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок