Пересувні поштові відділення на Хмельниччині: чому задоволені не усі

Пересувні поштові відділення на Хмельниччині: чому задоволені не усі

Пересувні поштові відділення на Хмельниччині: чому задоволені не усі
Фото: Суспільне Хмельницький

У Божиківцях та Іванківцях поблизу Деражні від березня працює виїзне відділення "Укрпошти", стаціонарне в селах — закрили, розповідає Суспільному староста Божиківців Володимир Стащук. За його словами, частина жителів вимагає повернути відділення у звичному для них форматі, ще частина вважає: пересувна пошта краще надає послуги.

Чому думки селян розділилися, з’ясовувала кореспондентка Суспільного.

У Божиківці двічі на тиждень від березня 2022 року приїжджає пересувна бригада "Укрпошти" та надає послуги. Начальниця пересувного поштового відділення №63 Людмила Мазур говорить: "Ми надаємо всі послуги: торгівля, посилки, листи, паї, пенсія, субсидія, місцевий бюджет, газети".

А ще поштарі привозять різний крам: продукти, мийні засоби й хліб, каже житель села Божиківці Володимир Стрілець: "Завжди замовляю і вони привозять. Сьогодні хліба купив".

За словами поштарів, селянам надають усі послуги, які вони просять.
За словами поштарів, селянам надають усі послуги, які вони просять. Фото: Суспільне Хмельницький

Хліб майже на десять гривень дешевший, ніж у сільських крамницях, розповів житель Божиківців Григорій Стащук: "Люди купують хліб по 19 гривень, а в магазині поряд біля мене по 29 гривень. Є різниця. Пенсія то невелика в нас".

Григорій Стащук каже: незадоволені закриттям поштового відділення, в першу чергу, місцеві крамарі: "Почався конфлікт, вони збирають людей, щоб не їздили, не возили товарів. А щоб вони купляли товари в магазині".

Житель села Божиківці Віктор Тимчук розповів: "Коли приїжджає поштова машина, одразу нападає на неї продавець: "Це що в них, пошта чи продуктовий магазин?"."

У сільських магазинах кореспондентці Суспільного офіційно коментувати ситуацію не захотіли. Сказали: "конкурентів не бояться". Територіальний менеджер поштового відділення Ірина Каревич каже: пересувна пошта — для зручності клієнтів.

"Раніше листоноша що могла взяти в руки, вона те несла до людини, а зараз вони під’їжджають в кожну вулицю. В кожний будинок, де люди похилого віку, маломобільні, які не можуть рухатися, дівчата під’їжджають і забезпечують їх всім необхідним. Десь 52 кілометри сюди ми їдемо", — говорить Ірина Каревич.

Звільнена працівниця пошти Ольга Нарожна показала місце своєї колишньої роботи та сказала: три працівники пошти тричі на тиждень вдень працювали і тут, і розносили жителям двох сіл пенсії, газети, платіжки за світло й газ та на замовлення продукти. Тепер вона без роботи.

"Якщо люди казали: принесіть нам там макарони, олію, вафлі ми з собою брали ті пакети теж. Сніг, не сніг, то нікого не цікавило. Я не думаю, що їм вигідніше машину сюди посилати, трьох працівників оплачувати, бензин, оце все, дороги, обслуговування машини, а ми тут сиділи на місці й ніхто з нас мільйони не отримував", — розповіла Ольга.

Раніше у селі було стаціонарне відділення пошти.
Раніше у селі було стаціонарне відділення пошти. Фото: Суспільне Хмельницький

Віра Бялківська розповідає: відколи працює пересувна пошта, сплачувати за комірне їздить в місто: "Я живу не по трасі, вони приїхали, коло кого стали, той заплатив за світло. Я їду в Деражню, або в банку плачу, або на пошті. А раніше я приходила у сільське відділення пошти й платила. Я хочу, щоб в нас була пошта".

Директорка місцевої школи Алла Гуменюк теж за стаціонарне відділення: "Ніхто раніше не стояв на холоді, на морозі, не вичікував, коли буде та машина. Мені теж прийшла посилка, дзвонять: "Вийдіть на асфальт". Як я маю виходити на той асфальт? Дощ іде і там чекати".

"Укрпошта" уже багато років не державна пошта, а акціонерне товариство, тому мусять рахувати гроші, каже директор Хмельницької філії Микола Громов: "Ми не отримуємо додаткового фінансування, маємо діяти як будь-який бізнес, тому вибираємо оптимальну систему обслуговування".

За його словами, пересувні відділення — досвід багатьох розвинених країн, який перейняли в Україні. І він дозволяє економити гроші, бо стаціонарні відділення треба ремонтувати, опалювати, автоматизовувати. Щоправда, каже, не всюди: "Укрпошта" максимально автоматизує населені пункти з населенням понад дві тисячі осіб".

Де населення менше, працюватимуть пересувні бригади. Бо, розповідає Громов, людям це подобається: "За допомогою зворотного зв’язку ми отримуємо дані, що населенню подобається саме цей формат обслуговування".

З його слів, цей проєкт — загальноукраїнський, і його реалізацію зупиняти не планують.

Староста Божиківців каже: спробують дещо удосконалити надання послуг в селі: "Одна людина буде залишатися в кабінеті старости й буде здійснювати операції, які їм треба".

Читайте також

  • Повернути дитинство. Як на Хмельниччині реабілітують дітей з "гарячих точок"

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок