Книжку колишнього політтехнолога Черновецького про Ірпінь опублікували за конкурсом Мінкульту

Книжку колишнього політтехнолога Черновецького про Ірпінь опублікували за конкурсом Мінкульту

Книжку колишнього політтехнолога Черновецького про Ірпінь опублікували за конкурсом Мінкульту
Фото: МКІП

Письменниця Тамара Горіха Зерня 2 лютого у своєму Facebook розповіла, що Міністерство культури та інформаційної політики виділило 495 тисяч гривень на друк 1000 примірників книги "Битва за Ірпінь" авторства Петра Щербини.

"Мені, на жаль, ім'я письменника Петра Щербини нічого не говорить. Прочитала, що це політтехнолог Черновецького, потім працював на регіоналів, потім на колишнього мера Ірпеня, звільненого за корупцію", – написала письменниця.

У колонці для видання "Українська Правда" журналістка та викладачка Ірина Федорів зазначила, що книжку для друку обирали через конкурс видань для зміцнення національної єдності.

"Читаю повідомлення ЗМІ про те, що політтехнолог Петро Щербина презентував книжку "Битва за Ірпінь". І під час презентації він намагався на себе вдягнути маску патріота і літератора", –  написала вона.

щербина мінкульт
Книжку колишнього політтехнолога Черновецького про Ірпінь опублікували за конкурсом Мінкульту. Фото: МКІП

Федорів розповіла, що автор книги "Битва за Ірпінь" починав свою кар'єру медіаконсультантом ексмера столиці Леоніда Черновецького, а після Революції Гідності вів у парламент ексрегіоналів. Сьогодні він працює політтехнологом ексмера Ірпеня Володимира Карплюка та є другою людиною в його партії "Нові обличчя".

"І Щербину після цього допустили до видання його книжки за наші бюджетні гроші?" – додала Федорів.

За словами журналістки, на друк 16 назв книжок з бюджету виділили 6,4 млн грн. Присутній на презентації заступник міністра культури Шевченко назвав книгу "безцінним проєктом".

"Для Міністерства дуже важливо зберігати як у друкованій, так і в інших формах інформацію про ті й трагічні, і героїчні події, які відбуваються в нашій державі. Як про те, що відбувалося у 2022 році, так і про те, що відбувається зараз, – сказав Тарас Шевченко. – Минулого року МКІП проводило конкурс "Книга на зміцнення національної єдності" і я дуже радий, що видавництво подало тоді цей безцінний проєкт і він був реалізований".

книга ірпінь мінкульт презентація
Книжку колишнього політтехнолога Черновецького про Ірпінь опублікували за конкурсом Мінкульту. Фото: МКІП

"У виданні йдеться про події, які відбувалися наприкінці лютого – у березні минулого року в місті Ірпінь, що на Київщині. Окрім того, у збірці опубліковано відгуки про ірпінські події відомих у світі людей, список підрозділів, які виконували бойові завдання в районі міста Ірпінь, а також згадано героїв, які віддали своє життя за Ірпінь, розміщено їхні фотографії", – йдеться в описі книги на сайті МКІП.

Книга "Битва за Ірпінь" надрукована на замовлення Державного підприємства "Центр захисту інформаційного простору України" за результатами відкритих мистецьких конкурсів Мінкульту.

В’ятрович про "чорні списки" книжок на окупованих територіях: "Марна спроба викреслити Україну"

Федорів також пише, що серед відібраних рукописів про Ірпінь було два. Інший – авторства журналістки і воєнної кореспондентки Євгенії Подобної.

"Книжку Подобної мають надрукувати українською і англійською мовами. І обійшлося платникам податків 2 тисячі примірників (1 тис. англ. мовою і 1 тис. укр. мовою) дешевше, ніж книжка, на якій тепер піаритиметься Щербина разом з недоброчесними забудовниками Ірпеня", – додає вона.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок