"Отримав майже 200 погроз". Лієв просить СБУ перевірити джерела журналістів щодо його громадянства

"Отримав майже 200 погроз". Лієв просить СБУ перевірити джерела журналістів щодо його громадянства

"Отримав майже 200 погроз". Лієв просить СБУ перевірити джерела журналістів щодо його громадянства
Олександр Лієв. Фото: скрін відео, оприлюдненого Віталієм Шабуніним у Фейсбуці

Колишній т.в.о. керівника департаменту Міністерства оборони України Олександр Лієв заявив, що звернувся до Служби безпеки України, аби встановити мотив джерел журналістів, які повідомили про його нібито російське громадянство. Також Лієв повідомив, що після поширення інформації про це, за ніч він отримав майже 200 погроз.

Про це сам Лієв повідомив у відеозверненні 3 лютого.

"Сьогодні зранку мої діти не пішли в школу. Ми за ніч отримали майже 200 повідомлень з погрозами. Більшу частину ночі я займався забезпеченням охорони своєї сімʼї. Зранку поїхав і в скриньку СБУ подав заяву з проханням перевірити ті джерела, які використав Михайло Ткач (журналіст Української правди — ред.), щоб ті джерела перевірити на предмет їхнього мотиву. Бо велика кількість людей в Міноборони, керівництво МО змушені були останні десятки годин думати не про ті речі, про які треба думати", — сказав Лієв.

2 лютого видання "Української правди" з посиланням на джерела в розвідці повідомило, що Лієва може бути російське громадянство. Там також опублікували фейкове фото паспорта. Лієв заперечив цю інформацію.

"Я з холодком по спині уявляю, що було б, якби вони зробили цей фейковий паспорт більш якісно", — додав Лієв.

Він додав, що вже звільнений з посади в Міністерстві оборони і зараз передає справи.

"Наразі я продовжую передавати справи у МО, звільнений вже з посади", — зазначив Лієв.

Лієв заявив, що Суспільне нібито відмовило йому в публікації його позиції. Це не відповідає дійсності, Суспільне звернулось до Лієва за розʼясненням щодо його звільнення ще 1 лютого.

Лієв з січня 2022 року тимчасово виконує обов'язки керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ. Цей департамент відповідає за закупівлі озброєння та військової техніки.

Наприкінці січня 2023 року після виявлених фактів корупції на закупівлі продуктів для військових в Міноборони, глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін написав пост, де звинуватив Лієва у закликах "почути Крим", підтримці референдуму у 2014 році та блокуванні доступу ЗСУ до українських маяків. Після цього Лієв вирішив піти у відставку, додавши, що подальше його перебування на посаді може зашкодити як міністру, так і роботі міністерства з міжнародними партнерами.

Війна. Усі новини

Вибір редакції

На початок