ПВК "Вагнер" стали вербувати менше ув'язнених — британська розвідка

ПВК "Вагнер" стали вербувати менше ув'язнених — британська розвідка

ПВК "Вагнер" стали вербувати менше ув'язнених — британська розвідка
Люди сидять в офісі в "Центрі ПВК Вагнер"під час офіційного відкриття офісного блоку в Санкт-Петербурзі, Росія, 4 листопада 2022 року. AP Photo / Dmitri Lovetsky

Масштаби програми вербування засуджених ПВК "Вагнер", ймовірно, значно зменшилися порівняно з піком влітку і восени 2022 року. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

За даними Федеральної служби виконання покарань Росії, опублікованими 31 січня 2023 року, кількість ув'язнених у країні становила 433 000 людей. Це свідчить про зменшення на 6000 ув'язнених з листопада 2022 року, відзначили британські розвідники.

На противагу цьому, попередні дані служби свідчать про скорочення на 23 000 ув’язнених із вересня по листопад 2022 року. Ймовірно, вербування Вагнера було основним фактором, що спричинив це скорочення, наголошують у британській розвідці.

“Окремі свідчення українських військових за останні десять днів свідчать про зменшення використання росіянами штурмів у стилі "людської хвилі", які проводять бійці "Вагнера" у ключових секторах”, — йдеться у звіті британської розвідки.

Як наголошують британські розвідники, значна напруженість у відносинах між ПВК “Вагнер” і Міністерством оборони Росії проявляється публічно. Конкуренція між групами в російській еліті, ймовірно, є частковою причиною скорочення поставок засуджених.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні в Україні та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

Путін схиляється до підтримки опонентів Пригожина у Росії — ISW

Путін намагається підірвати зусилля Пригожина з підвищення авторитету в Росії

Пригожин перекладає відповідальність за невдачі під Бахмутом на російське Міноборони

Пригожин дедалі агресивніше критикує російський уряд

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнер" у боях за Соледар

Вибір редакції

На початок