На початку повномасштабної війни через російську окупацію із селища Білогірка на Херсонщині виїхали всі жителі, яких було до сотні. ЗСУ звільнили населений пункт у вересні, однак людям немає куди повертатися — всі будинки зруйновані російськими снарядами.
Зараз тут живе лише одна родина. Лагодять житло та доглядають за своїм селом, розповіли люди Суспільному.
Анатолій повернувся у селище в грудні разом із сином та онуком. Зараз родина живе у будинку сусідів – єдиному найменш уродженому.

"Люди хочуть повертатися, а немає житла... Оце тут перебуваємо, а там відпочиваємо. Там темно, там вікон немає, там три ліжка поспіль", – розповідає Анатолій.

Зараз родина лагодить будинок Анатолія та планують незабаром до нього переїхати.
"Грубу сам зліпив. Почистив, а вже весною мазатиму, грубу переробляти. Он стінка відійшла, вже весною робитимемо. Уже скоро переходити можна. Можна й жити. Стінку зробили, але немає вікон. Заліпили матрацом", – розповів чоловік.
Щодня у селище приїжджає місцевий фермер Сергій Бороженко.

"Техніка у мене ось, дивлюсь за технікою. Як її перетягнути? Що з нею робити? У мене три трактори, всі розбиті – не відновиш. Уламками там мотор пробило, там те", – каже Сергій Бороженко.

Сергій чекає, поки у Білогірці розмінують території. Тоді планує вивезти свою розбиту техніку та посіяти поля, бо, каже, треба відновлювати життя у селі. Однак тут все у російських боєприпасах, каже місцевий житель Олександр Іващенко.
"Мін багато тут. І ракет. Бояться їх чіпати, їх тільки на місці треба підривати, авіаційні з парашутом", – розповів Олександр Іващенко.
"Боюся, щоб не бехнуло, бо як бехне, то і хату мою знесе. Роблю, роблю, і даремно – знесе", – каже житель Білогорівки Анатолій.

У селищі немає жодних комунікацій. Опалюють будинок пічкою, на ній же і готують їжу. Воду, продукти, медикаменти привозять із сусіднього населеного пункту, що за 7 кілометрів. Телефони заряджають від невеликого генератора, який їм подарували волонтери.
Люди сподіваються, що скоро у селищі відновлять водопостачання, та чекають на весну – тоді, кажуть, зможуть краще полагодити зруйновані будинки.
Читайте також
"Бомбили, стріляли, по хатах ходили". Історія жительки звільненої Новоолександрівки на Херсонщині
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро