Суд зупинив будівництво житлового комплексу на місці тенісних кортів біля парку Шевченка в Одесі

Суд зупинив будівництво житлового комплексу на місці тенісних кортів біля парку Шевченка в Одесі

Суд зупинив будівництво житлового комплексу на місці тенісних кортів біля парку Шевченка в Одесі
ЖК "Лідерсівський". Фото: Одеська обласна прокуратура

Апеляційний суд зупинив будівельні роботи житлового комплексу "Лідерсівський" біля парку Шевченка в Одесі. Про це 2 лютого повідомили в пресслужбі Одеської обласної прокуратури.

Суд постановив зупинити дозвіл на виконання будівельних робіт на Лідерсівському бульварі, 7, 9 товариствам «Одесабуд», «Спорт-сервіс» та «Лідер-парк», а також будь-яким іншим юридичним або фізичним особам до набрання законної сили судовим рішенням за позовом прокурора.

Що відомо

  • Земельну ділянку за адресою м. Одеса, Лідерсовський бульвар, 9, передали у користування ТОВ "Лідер-Парк" на підставі договору оренди, укладеного у жовтні 2019 з Одеською міською радою, терміном на 20 років, для реконструкції та подальшої експлуатації.
  • Наказом Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради там затверджені умови та обмеження для будівництва готелю з центром обслуговування туристів та спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги й реабілітаційним центром.
  • Реєстр будівельної діяльності містить дані лише щодо реєстрації повідомлення про початок виконання підготовчих робіт щодо будівництва. Інформації щодо видачі дозвільних документів на об`єкт будівництва за вказаною адресою немає.
  • Управління ДАБК Одеської міської ради мало вчиняти дії для захисту інтересів держави у суді, але жодних позовів не направило. Управління також мало створити архітектурну комісію, яка б здійснювала контроль за будівництвом.
  • 12 квітня 2021 року ТОВ "Спорт-сервіс", ТОВ "Лідер-парк" та ТОВ "Одесабуд" повторно подали заяву на видачу дозволу на виконання будівельних робіт. ДАБК справу не розглянуло. Воно не надало ні відмову, ні дозвіл на виконання будівельних робіт.
  • 7 липня 2021 року в судовому засіданні представник прокуратури зазначив, що замовники будівництва взагалі не мали права звертатися до управління ДАБК ОМР із заявою на видачу дозволу на виконання будівельних робіт.
  • У вересні 2021 року, за рішенням суду, на ділянку наклали арешт.
  • У листопаді 2021 суд постановив відмовити у знесенні незаконної будови й видати "Одесабуд" дозвіл на проведення будівельних робіт.
  • У грудні 2021 року будівельні роботи продовжили попри заборону суду.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок