Білорусь заявила про завершення спільних авіаційних навчань з Росією

Білорусь заявила про завершення спільних авіаційних навчань з Росією

Білорусь заявила про завершення спільних авіаційних навчань з Росією
Два бомбардувальники Ту-22М3 у супроводі винищувачів Су-35 ВПС РФ летять під час російсько-білоруських навчань на полігоні в Білорусі, 19 лютого 2022 р. Фото: AP/Alexander Zemlianichenko

У Білорусі добігли кінця спільні авіаційні навчання російських та білоруських Збройних сил.

Про це повідомляє Міністерство оборони Республіки Білорусь.

"Спільні льотно-тактичні навчання збройних сил Республіки Білорусь та Російської Федерації завершено", — йдеться у повідомленні.

В установі заявили, що навчання продемонстрували "високу злагодженість у роботі штабів, а також впевнені спільні дії білоруських та російських льотчиків", а авіаційний компонент регіонального угруповання військ виконало "широкий спектр практичних завдань".

"️Вчення було спрямоване на безпеку Союзної держави і мало виключно оборонний характер", — стверджують у міністерстві.

Що відомо про навчання в Білорусі

5 січня Міноборони Білорусі анонсувало спільні льотно-тактичні навчання білоруських і російських військових. Зазначається, що спільна підготовка білоруської та російської складових регіонального угруповання військ (сил) має комплексний характер і охоплює не тільки бойовий компонент, а й усі системи забезпечення.

8 січня пресслужба Міноборони Білорусі повідомила, що до країни прибули російські літаки, які візьмуть участь у спільних з Росією авіаційних військових навчаннях, що триватимуть до 1 лютого.

У Міноборони також заявили, що триває нарощування регіонального угруповання військ Білорусі і Росії. В країну продовжує прибувати особовий склад, озброєння, військова і спеціальна техніка збройних сил РФ. З підрозділами, що прибувають, на полігонах Білорусі сплановано подальше проведення заходів бойового злагодження.

Міноборони Великої Британії вважає, що нове розгортання російських літаків у Білорусі, ймовірно, є справжніми навчаннями, а не підготовкою до будь-яких додаткових наступальних операцій проти України

16 січня у Білорусі розпочалися спільні льотно-тактичні навчання російської та білоруської військової авіації.

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

Читайте також

Росіяни обстріляли житлові будинки в Краматорську, єврокомісари приїхали в Україну. 344 день війни. Онлайн

На початок