Надавати домедичну допомогу навчають усіх бажаючих у Хмельницькому

Надавати домедичну допомогу навчають усіх бажаючих у Хмельницькому

Надавати домедичну допомогу навчають усіх бажаючих у Хмельницькому
Суспільне Хмельницький

Як зупинити кровотечу, правильно закріпити турнікет та зробити штучне дихання - цьому навчали на майстер-класі домедичної допомоги. 192 людини пройшли курси, як діяти в екстремальних умовах, коли людина травмувалася. Про це розповів волонтер Микола Моцний. За його словами, їх команда через соцмережі набрала вже 9 групу для майстер класів з домедичної допомоги.

Як зупинити кровотечу, як правильно закріпити турнікет, як робити штучне дихання - цьому та іншому навчають на безкоштовному майстер-класі домедичної допомоги в Хмельницькому. За словами відвідувачки майстер-класу з надання домедичної допомоги Наталії Кондратюк, прийшла на тригодинний курс домедичної допомоги, аби дізнатися, як її правильно надавати близьким.

"Я дуже цікавилася цією темою, в мене є мала дитина. В мене в рідних є такі захворювання, коли потрібна перша допомога. І я розумію, і часто з цим зіштовхуюся, що наші люди не готові надавати першу допомогу. Власне, тому я і записалася на ці курси, тому що є можливість спробувати на манекенах, це дуже класна можливість була для мене", - каже жінка.

Відвідувачка майстер-класу домедичної допомоги Олена Козяр каже: пригадала те, чого навчали в інституті 10 років тому.

"Колись в інституті проходила це навчання, але завжди хотіла поновити ще знання, щоб мати такий досвід, щоб у ситуації вміти надати першу медичну допомогу. Навчили нас, коли людина без свідомості, як її покласти у правильне положення, перевірити дихання, надати першу допомогу", - розповідає Олена.

Едуард Мельник – студент медичного коледжу. Каже: зараз має багато дистанційних занять. На майстер-клас прийшов, аби теорію закріпити практикою: "Реанімація, як перевертати людину, коли вона без свідомості, як накладати пов’язки, спиняти кров. Закріплює матеріал весь. Практика дуже важлива, тому що в коледжі багато теорії, треба на практиці. Я вчуся на акушера".

Майстер-клас з надання домедичної допомоги проводять інструктори хмельницької міської організації Товариства Червоного Хреста України. Навчають людей елементарних речей, які можуть врятувати життя, розповідає інструкторка Наталія Гришнюк: "Ми навчаємо людей проводити ті перші дії, які має знати кожна людина, коли є постраждала людина, що потрібно робити до приїзду лікарів. Сьогодні в нас 3 години майстер-клас. Ми сьогодні переводимо людину в стабільне положення, ми проводимо серцево-легеневу реанімацію, і навчили людей зупиняти кровотечі тиснучими пов’язками і розказували про джгути і турнікети".

Волонтер громадської організації Волонтерський штаб "Українська команда" Микола Моцний каже: у 9 групах, які вони набирають з листопада минулого року, безкоштовні курси домедичної допомоги пройшли 192 людини.

"Ще восени минулого року побачили, наскільки в умовах агресії Росії необхідно людям знати елементарні навики, мати знання, що робити в разі, коли потрібно собі або комусь іншому першу медичну допомогу надати. Більше 190 людей в нас отримали ось такі необхідні знання", - каже Микола Моцний.

За його словами, по закінченню занять відвідувачі отримають свідоцтво про проходження майстер-класу з надання домедичної допомоги.

Читайте також

  • У Хмельницькій міській лікарні провели першу операцію на хребті, - директор лікарні
  • Рятувальники Хмельниччини перейняли досвід британських парамедиків

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок