2 лютого, напередодні саміту "Україна-ЄС", представники Євросоюзу зустрілися з членами Кабінету міністрів. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у межах зустрічі розповів про уже накладені санкції на російських пропагандистів, та про кроки, які необхідно зробити у майбутньому.
Зокрема, Ткаченко зазначив, що санкції уже було накладено на 9 пропагандистських каналів.
"Це не тільки офлайн-канали, які під санкціями, над якими ми спільно працюємо з Європейським Союзом, а це в першу чергу інтернет-ресурси, які розповсюджені й діють проти України, діють всередині Європейського Союзу", – додав він.
Ткаченко заявив про створення робочої групи, яка займатиметься викраденими Росією мистецькими об'єктами
За словами міністра, українські медіа та інтернет інфраструктура є цілеспрямованою мішенню російських атак, зокрема кібератак: "Метою є дуже проста ідея – закрити доступ до правдивої інформації, як в Україні, так і в Європі".
Також він нагадав про ідею створення "інформаційного Рамштайну", і що саме у такій співпраці необхідно вирішувати питання, яким чином координувати боротьбу з російськими наративами.
Ткаченко зазначив, що в Україні уже почали роботу стратегією, як виглядатимуть медіа після війни. Одним з важливих кроків він назвав прийняття закону про медіа, який запроваджує додаткові механізми захисту медіапростору. А також роботу над законом про рекламу.
Саміт "Україна-ЄС" цього року відбудеться у Києві 3 лютого. Планується, що у саміті візьмуть участь президенти Європейської Ради Шарль Мішель і Комісії Урсула фон дер Ляєн, а також український гарант Володимир Зеленський.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!