Ткаченко на зустрічі з єврокомісарами розповів про необхідні кроки у боротьбі з російськими наративами

Ткаченко на зустрічі з єврокомісарами розповів про необхідні кроки у боротьбі з російськими наративами

Ткаченко на зустрічі з єврокомісарами розповів про необхідні кроки у боротьбі з російськими наративами
Фото: УНІАН

2 лютого, напередодні саміту "Україна-ЄС", представники Євросоюзу зустрілися з членами Кабінету міністрів. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у межах зустрічі розповів про уже накладені санкції на російських пропагандистів, та про кроки, які необхідно зробити у майбутньому.

Зокрема, Ткаченко зазначив, що санкції уже було накладено на 9 пропагандистських каналів.

"Це не тільки офлайн-канали, які під санкціями, над якими ми спільно працюємо з Європейським Союзом, а це в першу чергу інтернет-ресурси, які розповсюджені й діють проти України, діють всередині Європейського Союзу", – додав він.

Ткаченко заявив про створення робочої групи, яка займатиметься викраденими Росією мистецькими об'єктами

За словами міністра, українські медіа та інтернет інфраструктура є цілеспрямованою мішенню російських атак, зокрема кібератак: "Метою є дуже проста ідея – закрити доступ до правдивої інформації, як в Україні, так і в Європі".

Також він нагадав про ідею створення "інформаційного Рамштайну", і що саме у такій співпраці необхідно вирішувати питання, яким чином координувати боротьбу з російськими наративами.

"І перейти від оборони до наступу. Бо питання не тільки в санкціях і криміналізації статтей проти російських пропагандистів, питання як координувати зусилля в першу чергу з хайтек компаніями. І таким чином реагувати на виклики російських наративів"

Ткаченко зазначив, що в Україні уже почали роботу стратегією, як виглядатимуть медіа після війни. Одним з важливих кроків він назвав прийняття закону про медіа, який запроваджує додаткові механізми захисту медіапростору. А також роботу над законом про рекламу.

Саміт "Україна-ЄС" цього року відбудеться у Києві 3 лютого. Планується, що у саміті візьмуть участь президенти Європейської Ради Шарль Мішель і Комісії Урсула фон дер Ляєн, а також український гарант Володимир Зеленський.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок