Фестиваль у Вісбадені відреагував на відмову українських музикантів брати участь у події через Анну Нетребко

Фестиваль у Вісбадені відреагував на відмову українських музикантів брати участь у події через Анну Нетребко

Фестиваль у Вісбадені відреагував на відмову українських музикантів брати участь у події через Анну Нетребко
Фото: Christoph DE BARRY/Getty Images

Організатори Міжнародного травневого фестивалю у Вісбадені (IMF) заявили, що попри відмову українських музикантів виступати у межах заходу із російською співачкою Анною Нетребко, скасовувати її виступ не будуть. Лист із такою позицією опублікували 31 січня.

Організатори музичного заходу розповіли, що отримали від державної міністерки з питань культури та ЗМІ Німеччини Клаудії Рот листи, які надійшли від гендиректора Національного оперного театру України Петра Чуприни, а також від міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

"У цьому листі Ткаченко дає зрозуміти, що українська сторона не терпить будь-якої співпраці з людьми, які представляють російську культуру, а також будь-яких заходів, на яких буде представлена ​​російська культура", — йдеться у заяві.

Вони додають що така вимога є неприйнятною для них, а рішення українців відмовитися від участі вважають "політично мотивованим або нав’язаним політикою".

"Для нас це означало б, що ми більше не зможемо запрошувати російських артистів, грати російську музику або запрошувати російських поетів (що станеться на нашій прем'єрі з постановкою "З дому мертвих" Достоєвського)"

Організатори також не погоджуються із тезою української сторони щодо необхідності "зробити вибір між двома культурами ("культурою агресора і культурою демократичної держави")", називаючи це "фальшивою альтернативою". В IMF додали, що завжди виступали проти вторгнення Росії до України.

Також вони стверджують, що українські виконавці — Національний філармонійний оркестр, Український національний філармонійний оркестр та Харківський театр імені Тараса Шевченка – були попереджені, що Анна Нетребко також виступить в іншому концерті у межах фестивалю, і що це не завадило їм прийняти запрошення.

нетребко німеччина україна відмова
Анна Нетребко та Олег Царьов.

"Але це не може означати засудження всього російського народу і всієї російської культури. Культура завжди живе людськими цінностями, які стоять вище націй"

Раніше німецьке видання Bild повідомляло, що землі Гессен та її столиці, міста Вісбаден, виступили проти участі Анни Нетребко у фестивалі в травні 2023 року. У заяві керівників цих територій наголошувалося, що на тлі агресивної війни Росії проти України виступ росіянки на фестивалі у Вісбадені є неприйнятним. Однак Гессенський державний театр Вісбадена не відмовився від своїх планів надати сцену співачці.

Міжнародний травневий фестиваль — щорічний музичний фестиваль, що проходить у Німеччині в Гессенському державному театрі Вісбадена. Заснований наприкінці ХІХ століття після, фестиваль є одним із найвідоміших міжнародних театральних і музичних подій у світі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок