Гранти від держави: які програми від єРобота мають попит на Рівненщині

Гранти від держави: які програми від єРобота мають попит на Рівненщині

Гранти від держави: які програми від єРобота мають попит на Рівненщині
Суспільне Рівне

На Рівненщині у 2022 році 326 підприємців отримали гранти на суму понад 116 млн грн за програмою єРобота. Є чотири напрямки, за якими можна отримати грант на відкриття власного бізнесу. Про це в етері Українського радіо Рівне розповів директор департаменту економіки Рівненської ОВА Костянтин Мокляк. Він пояснив, які гранти від держави можуть отримати підприємці та які види діяльності найбільш популярні.

Проєкт єРобота спрямований на підтримку малого та середнього бізнесу у рамках нової економічної стратегії уряду.

"Сам проєкт полягає в тому, що по чотирьох основних напрямках, держава виділяє безповоротні кошти, тобто гранти на започаткування власної справи, або на розвиток уже наявних виробництв", — говорить Костянтин Мокляк.

Перший напрямок — Своя справа

Урядова програма "єРобота: Своя справа" — це грантова підтримка для започаткування малого бізнесу з надавання послуг. Наприклад, ремонт транспорту, побутових послуги, доставки, торгівлі. Згідно з грантом за одне робоче місце надають 150 тисяч гривень, якщо два або більше робочих місця — 250 тисяч гривень на відкриття справи.

"Цей грант можуть отримати, як вже зареєстровані підприємці, так, і фізичні особи, які хочуть започаткувати власну справу. І в разі, коли проєктна заявка і бізнес-план перемагає в цьому конкурсі, людина вже першим етапом йде в податкову і реєструється фізичною особою підприємцем", — коментує директор департаменту.

Підприємець, який отримав грант, за три роки розвитку бізнесу має сплатити певну суму податків у державу.

"Бізнес легалізується, створюються нові робочі місця. Упродовж трьох років підприємці, які отримали гроші від держави, сплачують податки. Якщо держава виділила умовно 250 тисяч гривень, ці гроші протягом трьох років мають повернутися до бюджету. У випадку, якщо податків сплачено більше, то все ок, а якщо менше, десь 220 тисяч грн, то 30 тисяч прийдеться повернути. Тобто є така особливість", — розповідає Костянтин Мокляк.

У 2023 році планують проводити тренінги, семінари з написання проєктних заявок.

Другий напрямок — Новий рівень

Друга програма "єРобота: Новий рівень" — це грант на створення переробних підприємств з агропромислового комплексу, металургії, деревообробки, виробництва меблів. Програма передбачає залучення до восьми мільйонів гривень на розвиток власної справи.

"Є певні обмеження: це має бути закупка та установка обладнання для переробних підприємств. Це зокрема перероблення деревини, обробка металу, перероблення сільськогосподарського продукту. Тож цей сегмент охоплює дуже багато потенційних учасників, які можуть взяти участь у цій програмі", — наголошує Костянтин Мокляк.

Третій напрямок — Своя теплиця

Максимальний розмір гранту за програмою "єРобота: Своя теплиця" становить сім мільйонів гривень і 30% коштів має залучити власник майбутнього бізнесу на розвиток тепличного господарства. Площа теплиць має бути від 0,4 до 2,4 гектара.

"Відповідно учасниками є сільськогосподарські підприємства, які працюють в галузі рослинництва. І тут є одне обмеження — теплиці мають бути модульні. У Міністерстві агрополітики розробили типовий проєкт, якими мають бути матеріали, підведені комунікації та інше", — говорить чиновник.

Четвертий напрямок — Свій сад

Учасники державної програми "єРобота: Свій сад" можуть отримати до 400 тисяч гривень за гектар, на умовах співфінансування, на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

"На сьогодні цей напрямок не користується такою популярністю як проєкт «Новий рівень». Подано три проєктні заявки, які зараз знаходяться на розгляді у Міністерстві агрополітики", — зазначив Мокляк.

На що є попит на Рівненщині

У грудні 2022 року завершився крайній етап подачі заявок за програмою єРобота, а з 1 лютого стартувала подача нових заявок на всі чотири програми.

За даними Костянтина Мокляка на початок 2023 року, підприємці в області, які виграли грант за програмою "Власна справа" отримали 52,4 мільйона гривень на свої рахунки. Шість позитивних рішень отримали за програмою "Новий Рівень" на суму 20,3 мільйона гривень. За програмою садівництва погодили два бізнес-плани з трьох, підприємці отримали на рахунки 412 тисяч гривень.

На Рівненщині переважають такі види діяльності: побутові послуги, обслуговування автомобілів, природна промисловість, деревообробна промисловість, перероблення агропромислової продукції.

Подати заявку можна на порталі Дія.

Читайте також

  • Двох іноземних жителів Рівненщини та Волині засудили за контрабанду прекурсорів з Європи
  • Опанувати дрон за чотири дні: як і хто у Рівному навчається керувати безпілотниками
  • На Рівненщині водій збив чотирьох людей на узбіччі. Серед травмованих — дитина
  • Дві смертельні ДТП на відрізку в 700 метрів: що відомо про аварії на трасі Київ — Чоп на Рівненщині
  • На Рівненщині розшукують ексбанкірку за підозрою у привласненні майже пів мільйона гривень клієнтів

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок