Як фільм про зомбі: український військовий розказав про бій з "вагнерівцями"

Як фільм про зомбі: український військовий розказав про бій з "вагнерівцями"

Як фільм про зомбі: український військовий розказав про бій з "вагнерівцями"
Українські солдати на бойових позиціях у Бахмуті, Донецька область, 21 жовтня, фото: AP

У боях під Бахмутом "вагнерівці" відправляють в атаки завербованих ув'язнених, яких ймовірно "накачують наркотиками". Вони йдуть в атаку, попри серйозні поранення і це нагадує фільми про зомбі. Про це в інтерв'ю CNN розповів український військовий.

Військовий, на ім'я Андрій розповів про перестрілку, яка тривала близько 10 годин поспіль.

"І це були не просто хвилі, це було безперервно. Так що вони (російські військові, — ред.) просто не переставали приходити", — сказав він.

Зазначається, що спосіб війни "Вагнера" полягає в тому, щоб відправити першу хвилю нападників, яка складається в основному з новобранців прямо з російських в'язниць. Вони мало знають про військову тактику і погано оснащені.

Коли наступ ув'язнених виявляється виснаженим або придушеним, "вагнерівці" кидають у бій більш досвідчених бійців, часто з флангів, щоб захопити позиції ЗСУ.

За словами Андрія, один з українських кулеметників мало не збожеволів, стріляючи по найманцях з ПВК "Вагнер", які продовжували йти в атаку, попри серйозні поранення.

"Він розповідав: я знаю, що поцілив у нього, але він не падає. Через якийсь час, мабуть, коли сплив кров'ю, він упав", — сказав військовий.

Андрій порівняв той бій зі сценою з фільму про зомбі.

"Вони лізуть по трупах своїх друзів, наступають на них. Схоже, дуже, дуже ймовірно, що вони отримують якісь наркотики перед нападом", — сказав він.

Війна. Усі останні новини

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні в Україні та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

Путін схиляється до підтримки опонентів Пригожина у Росії — ISW

Путін намагається підірвати зусилля Пригожина з підвищення авторитету в Росії

Пригожин перекладає відповідальність за невдачі під Бахмутом на російське Міноборони

Пригожин дедалі агресивніше критикує російський уряд

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнер" у боях за Соледар

Вибір редакції

На початок