США можуть оголосити про передачу високоточних далекобійних снарядів Україні цього тижня — WSJ

США можуть оголосити про передачу високоточних далекобійних снарядів Україні цього тижня — WSJ

США можуть оголосити про передачу високоточних далекобійних снарядів Україні цього тижня — WSJ
Снаряд GLSDB. Фото: saab.com

Сполучені Штати Америки можуть оголосити про новий пакет військової допомоги Україні, до якого вперше увійдуть високоточні далекобійні снаряди GLSDB, вже наприкінці цього тижня. Про це пише The Wall Street Journal.

За інформацією видання, офіційний анонс пакета військової допомоги від США має відбутися 3 лютого.

При цьому WSJ додають, що GLSDB поставлять в Україну в рамках Ініціативи зі сприяння безпеці України (USAI). Все озброєння, яке постачається таким чином, зазвичай доставляється в Україну довше, ніж зброя та обладнання, що знаходиться на складах США.

Як зазначає газета, дальність дії таких бомб становить 150 кілометрів, що більше, ніж будь-які інші ракети, які постачали Україні раніше.

GLSDB — малогабаритні високоточні боєприпаси, фактично — крилата бомба. GLSDB створені Boeing спільно з компанією SAAB і перебувають у розробці з 2019 року. GLSDB поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 з ракетним двигуном M26. Боєприпас може вражати цілі на відстані 150 км.

GLSDB можна стріляти з ракетних установок, таких як система Himars, яку США вже поставили Україні. Бомба оснащена крилами, які дозволяють їй "ковзати" до цілі, і ракетним двигуном, що забезпечує додаткову дальність.

Це дозволяє точно наводити її на ціль, так ніби вона була запущена з літака, не наражаючи пілота на ризик, та з меншими витратами. Бомба також має передові системи відстеження, щоб зробити її більш точною, із заявленою точністю в межах ширини автомобільної шини.

Що відомо про постачання ракет GLSDB

Раніше агентство Reuters  з посиланням на джерела повідомило, що США готують військову допомогу для України на суму понад 2 мільярди доларів. Очікується, що цей пакет вперше включатиме ракети більшої дальності, а також інші боєприпаси та озброєння. Частина пакету складе 1,725 мільярда доларів і надходитиме з фонду Ініціатива сприяння безпеці України (USAI). Кошти USAI підуть у тому числі на купівлю GLSDB, що зможе діставати об'єктів російських військових в окупованому Криму.

У листопаді 2022 року Reuters із посиланням на джерела повідомило, що у Пентагоні розглядають пропозицію корпорації Boeing щодо постачання Україні недорогих невеликих високоточних бомб, які б дозволили ЗСУ завдавати ударів далеко в тилу російських військ.

За словами джерел агентства, пропонована Boeing система, яка отримала назву "Бомба малого діаметра наземного базування" (Ground-Launched Small Diameter Bomb, GLSDB), є одним планів виробництва нових боєприпасів для України та східноєвропейських союзників Америки.

Вибір редакції

На початок