"Для огидних дій їхніх урядів є наслідки". Еліна Світоліна розкритикувала намір МОК повернути атлетів з Росії

"Для огидних дій їхніх урядів є наслідки". Еліна Світоліна розкритикувала намір МОК повернути атлетів з Росії

"Для огидних дій їхніх урядів є наслідки". Еліна Світоліна розкритикувала намір МОК повернути атлетів з Росії
Getty Images

МОК розглядає повернення російських атлетів у спорт у нейтральному статусі.

Українська тенісистка Еліна Світоліна відреагувала на рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) розглянути можливе повернення російських та білоруських спортсменів у змаганнях під нейтральним прапором. Відповідний допис спортсменка розмістила на своїй сторінці у Twitter.

У січні 2022 року МОК схвалив ініціативу Азійського олімпійського комітету запросити атлетів з Росії та Білорусі до участі у своїх континентальних змаганнях. Після цього Міжнародний олімпійський комітет опублікував заяву у контексті ймовірного повернення до міжнародного спорту атлетів з Росії та Білорусі, заявивши про те, що "концепція нейтрального статусу добре зарекомендувала себе".

У відповідь на заяву МОК про ймовірне повернення росіян до спорту у нейтральному статусі експерша ракетка України Еліна Світоліна написала, що спортивна спільнота не може допустити російських та білоруських атлетів до Олімпіади-2024

"Олімпійські ігри - це найбільша мрія і найбільший привілей для спортсменів. Вони є наймасштабнішою платформою для демонстрації інклюзивності та різноманітності в спорті, що привертає увагу всього світу. З огляду на це, ми повинні дотримуватись відсторонення російських і білоруських спортсменів, демонтсруючи, що ми єдині в санкціях, введених проти Росії та Білорусі, і що для огидних дій їхніх урядів є наслідки. Їхнє життя не може продовжуватися як зазвичай. Світ, російський та білоруський народи не можуть ігнорувати звірства, які вони вчиняють в Україні", - написала Світоліна у своєму Twitter.

Хто така Еліна Світоліна

  • Еліна Світоліна - 28-річна українська тенісистка.
  • Світоліна за свою кар'єру виграла 16 турнірів WTA в одиночному розряді та два — в парному. Найвищим досягненням Еліни на турнірах грендслему стали два півфінали (2019) та шість чвертьфіналів (2015, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021).
  • Світоліна експерша ракетка України. В оновленому рейтингу WTA Еліна посідає 374-те місце. Українка ще не повернулася до тенісу після народження доньки минулого року.
  • Найвищим місцем у світовому тенісному рейтингу стала третя позиція, якої українка досягла у 2017 році.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

Вибір редакції

На початок