Ексзаступниці міністра культури і ще 6 особам повідомили про підозру за спробу заволодіння майном Нацкінематеки

Ексзаступниці міністра культури і ще 6 особам повідомили про підозру за спробу заволодіння майном Нацкінематеки

Ексзаступниці міністра культури і ще 6 особам повідомили про підозру за спробу заволодіння майном Нацкінематеки
. НАБУ. Ілюстративне фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила сімом особам про підозру у заволодінні нерухомістю держпідприємства "Національна кінематека України". Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

За даними бюро, йдеться про 14 будівель та споруд на околиці Києва. Орієнтовна вартість майна — майже 42 млн грн. Завдяки зусиллям антикорупційних органів ці активи повернули державі.

Серед підозрюваних:

  • заступниця міністра культури України (2014-2019 рр.);
  • начальник управління Міністерства культури України (2017-2020 рр.)
  • перший заступник генерального директора ДП "НКУ" (2016-2019 рр.);
  • арбітражний керуючий – керуючий санацією ДП "НКУ" (2019-2020 рр.);
  • два організатори злочинної схеми – бенефіціарні власники низки ТОВ;
  • керівник ТОВ – покупець майнового комплексу ДП "НКУ".

Як повідомили у САП, за версією слідства, упродовж 2016-2019 рр. організатори злочинної схеми розробили план санації ДП "НКУ", яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, з метою заволодіти майном підприємства за цінами, нижче ринкових.

"Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й ДП "НКУ", які погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ, яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною", — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що зібрані під час розслідування САП і НАБУ матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП "Національна кінематека України". Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний Суд, що забезпечило повернення у власність державного підприємства незаконно втраченої нерухомості.

Дії учасників злочину кваліфіковані за ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та ч. 1 ст. 366 ККУСлужбове підроблення з урахуванням ступеня співучасті.

Довідка: Державне підприємство "Національна кінематека України" розташоване на лівому березі Києва. За радянських часів це була Київська студія науково-популярних фільмів.

За даними "Детектор Медіа", 2018 року Кабмін вирішив виділити "Кінематеці" понад 9 млн грн, щоби погасити її заборгованість. Однак "Кінематека" не скористалася державними коштами для погашення заборгованості, а натомість стала розпродавати майно.

У підсумку у 2019 році було продано 14 з 18 приміщень державної кіностудії загальною площею понад 5 тисяч квадратних метрів, які розташовані на понад половині земельної ділянки "Кінематеки". Сума проданого майна була понад 32 млн грн, що підтверджується в тексті ухвали Господарського суду міста Києві.

Припускали, що арбітражний керуючий навмисно завищив борг студії, включивши до його складу не лише наявні перед кредиторами борги студії (трохи більше 9 млн грн), а й нові, вирішивши під час санації провести ремонт приміщень студії на 7 млн грн.

На початок