З 1 лютого в комунальних автобусах Дніпра можна розрахуватися за проїзд за допомогою QR-кода. Раніше така оплата була доступна в електротранспорті.
Як це працює та для кого послуга не діє – розповідає Суспільне.
39 комунальних автобусів у місті з’явилися після того, як російська ракета поцілила по автотранспортному підприємству. Їх надіслали з Києва, Рівненщини і Винниці, вони курсують на маршрутах №101К, №32К, №75К та №109К. Водій Олександр Баженов розповідає: почав водити автобус нещодавно, до цього вісім років керував тролейбусом. Вважає безготівкову оплату необхідною.
"Легше, тому що зайвий раз не відволікають, і зайвий раз люди не бігають по салону туди-сюди. Зайшли, оплатили, при виході просто показали й все", — каже водій.

Вартість проїзду – 15 гривень, учнівський квиток за QR-кодом купити не можна,
пояснює провідний фахівець КП "Дніпровський електротранспорт" Нікіта Керенцев.
"Пасажир заходить у салон, відкриває застосунок “Приват 24” та сканує QR-код, який розміщений у салоні автобуса, після чого сплачує за проїзд та компостує квиток у застосунку. Після цього він вже має повне право на проїзд в цьому автобусі. Саме у застосунок можна додавати картки інших банків, що зручно пасажирам, які не користуються картками “Привату”, – розповів фахівець.
Що кажуть жителі
Суспільне запитало у жителів Дніпра, чи користуються вони таким способом розрахунку в транспорті.
"Напевно, позитивно. Якщо давати кондуктору, то іноді квитки повертаються при виході тому ж самому кондуктору, кондуктор продає ще раз. Тобто це втрати комунального транспорту", – сказав Валерій
"Я користуюсь, це, до речі, дуже зручно. Я взагалі не люблю готівку, щоб все швиденько. Але інколи у зв'язку зі світлом мережа перезавантажена, мобільник не дуже гарно працює. Інколи з цим складно", – говорить Світлана.
Безготівковий розрахунок діє лише на комунальному транспорті. В автобусах приватних перевізників приймають лише готівку.
Читайте також
До Музею АТО в Дніпрі привезли обгорілий російський БТР з-під Лиману
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро