Петиція про забезпечення жінок, які несуть службу в Збройних Силах України, необхідними засобами гігієни, набрала на сайті президента необхідну для розгляду кількість голосів. Станом на 17.30 1 лютого документ набрав понад 25 580 голосів із необхідних 25 000.
Також петиція вимагає створення відповідного органу, який займатиметься гендерними питаннями у силових структурах.
Автором ініціативи виступила Влада Сірко. Петицію розмістили на сайті 2 листопада 2022 року.
“Війна в Україні триває вже 8 років та 8 місяців, але за цей час не було створено належних умов для жінок, які несуть службу у лавах Збройних Сил України. Станом на зараз, забезпечення захисниць необхідними засобами особистої гігієни та військової форми повністю лежить на плечах волонтерів”, — йдеться у петиції.
Її авторка зазначає, що військова сфера та оборона країни в Україні досі вважається суто чоловічою та забезпечення, відповідно, також орієнтоване саме на чоловіків.
“На сьогоднішній день кількість жінок в армії складає 37 000 осіб. Всі вони змушені купляти потрібні засоби або за свій рахунок, або звертатись по допомогу до волонтерів”, — йдеться у документі.
Авторка петиції заявляє, що йдеться про базові потреби, які необхідні кожній жінці. Проте у захисниць, які знаходяться на бойових позиціях, немає можливості придбати все необхідне.
“Оскільки ми прагнемо доєднатись до НАТО, нам необхідно запровадити реформи, які зроблять службу у ЗСУ однаково комфортною як для чоловіків, так і для жінок. Наразі у НАТО функціонує комітет з гендерних питань та The International Military Staff Office of the Gender Advisor — Міжнародний офіс радника з гендерних питань, який займається питаннями інтеграції та забезпечення жінок в армії”— зазначається у документі.
У петиції йдеться про необхідність створення відповідного аналогічного органу, який займатиметься гендерними питаннями та створенням належних умов для жінок-військовослужбовець.

Читайте також
Змінився порядок виплат українським військовим, США анонсували новий пакет військової допомоги. 343 день війни. Онлайн
Військовий облік жінок: що каже закон та як стати за власним бажанням