Петиція про забезпечення жінок у ЗСУ засобами гігієни набрала потрібну кількість голосів

Петиція про забезпечення жінок у ЗСУ засобами гігієни набрала потрібну кількість голосів

Петиція про забезпечення жінок у ЗСУ засобами гігієни набрала потрібну кількість голосів
Військовослужбовиця підрозділу Нацгвардії України долає смугу перешкод на військовій базі поблизу Вишгорода на Київщині під час змагань 26 вересня 2018 року. Військовослужбовці вперше взяли участь у змаганнях разом із чоловіками. Фото: Getty Images

Петиція про забезпечення жінок, які несуть службу в Збройних Силах України, необхідними засобами гігієни, набрала на сайті президента необхідну для розгляду кількість голосів. Станом на 17.30 1 лютого документ набрав понад 25 580 голосів із необхідних 25 000.

Також петиція вимагає створення відповідного органу, який займатиметься гендерними питаннями у силових структурах.

Автором ініціативи виступила Влада Сірко. Петицію розмістили на сайті 2 листопада 2022 року.

“Війна в Україні триває вже 8 років та 8 місяців, але за цей час не було створено належних умов для жінок, які несуть службу у лавах Збройних Сил України. Станом на зараз, забезпечення захисниць необхідними засобами особистої гігієни та військової форми повністю лежить на плечах волонтерів”, — йдеться у петиції.

Її авторка зазначає, що військова сфера та оборона країни в Україні досі вважається суто чоловічою та забезпечення, відповідно, також орієнтоване саме на чоловіків.

“На сьогоднішній день кількість жінок в армії складає 37 000 осіб. Всі вони змушені купляти потрібні засоби або за свій рахунок, або звертатись по допомогу до волонтерів”, — йдеться у документі.

Авторка петиції заявляє, що йдеться про базові потреби, які необхідні кожній жінці. Проте у захисниць, які знаходяться на бойових позиціях, немає можливості придбати все необхідне.

“Оскільки ми прагнемо доєднатись до НАТО, нам необхідно запровадити реформи, які зроблять службу у ЗСУ однаково комфортною як для чоловіків, так і для жінок. Наразі у НАТО функціонує комітет з гендерних питань та The International Military Staff Office of the Gender Advisor — Міжнародний офіс радника з гендерних питань, який займається питаннями інтеграції та забезпечення жінок в армії”— зазначається у документі.

У петиції йдеться про необхідність створення відповідного аналогічного органу, який займатиметься гендерними питаннями та створенням належних умов для жінок-військовослужбовець.

Петиція про забезпечення жінок у ЗСУ засобами гігієни набрала потрібну кількість голосів
Петиція про забезпечення жінок у ЗСУ засобами гігієни набрала потрібну кількість голосів. Фото: скрін з сайту президента

Читайте також

Змінився порядок виплат українським військовим, США анонсували новий пакет військової допомоги. 343 день війни. Онлайн

Військовий облік жінок: що каже закон та як стати за власним бажанням

Вибір редакції

На початок