"Громадський бюджет на дитячі мрії": у школах Полтавщини реалізують учнівські проєкти

"Громадський бюджет на дитячі мрії": у школах Полтавщини реалізують учнівські проєкти

"Громадський бюджет на дитячі мрії": у школах Полтавщини реалізують учнівські проєкти
фото: Суспільне Полтава

Понад 30 проєктів у школах Полтавщини планують реалізувати у рамках ініціативи "Громадський бюджет на дитячі мрії". Її у співфінансуванні із громадами впроваджують представники швейцарсько-українського проєкту, розповіла Суспільному його менеджерка Валентина Полторак. Ініціативи стосуються, зокрема, організації місць для відпочинку у закладах, як, наприклад, у Мачухівській громаді.

У Мачухівському навчально-виховному комплексі понад три сотні учнів.

"Ми в основному на перервах спілкуємося і виходимо на подвір’я. Звичайно, було б дуже непогано, якби тут поставили таку спеціальну зону, щоб можна було пограти, якось зняти напругу. Хочемо якось розважитися, пограти в настілки чи щось у цьому роді", — каже десятикласник Мачухівського навчально-виховного комплексу Олександр Лелюх.

"Громадський бюджет на дитячі мрії": у школах Полтавщини реалізують учнівські проєкти
Коридор Мачухівського навчально-виховному комплексу. фото: Суспільне Полтава

"Всі класні приміщення зайняті, такої зони, де б діти могли відпочити на перерві, спеціально облаштованої у нас немає. Це є певною проблемою, враховуючи те, що є група дітей, яка чекає шкільного автобуса, група продовженого дня, учителі, в яких немає уроку, але немає і учительської", — говорить директорка Мачухівського навчально-виховного комплексу Валентина Білокінь.

Через це у коридорі закладу вирішили облаштувати зону відпочинку.

Це зроблять у рамках ініціативи "Громадський бюджет на дитячі мрії" від швейцарсько-українського проєкту "DECIDE". До співпраці долучилися чотири громади у регіоні – Мачухівська, Терешківська, Білоцерківська та Решетилівська. Загалом у них реалізують понад 30 ініціатив. На це спрямують 2,5 мільйони гривень, а решту грошей мають надати громади, розповіла Валентина Полторак.

"Ця частина від "DECIDE", її виділив наш партнер – це уряд Швейцарської Конфедерації, посольство Швейцарії в Україні. А інші 30% у таких важких умовах воєнного стану знайшли у своїх бюджетах громади. Це і простори, в яких вони (діти – ред.) мають можливість спілкуватися, хаби, в яких об’єднуються, роблять якісь корисні справи, просто обмінюються думками. Це простори поза школами, спортивні майданчики, різні наукові проєкти", — розповідь менеджерка швейцарсько-українського проєкту "DECIDE" Валентина Полторак.

"Громадський бюджет на дитячі мрії": у школах Полтавщини реалізують учнівські проєкти
У коридорі Мачухівського НВК вирішили облаштувати зону відпочинку. Фото: Суспільне Полтава

Ініціативи розробляли спільно учні та працівники закладів. У Мачухівській громаді фінансувати втілення будуть із грошей, які заклали у бюджет на потреби освіти. Остаточну суму поки не підрахували, розповів голова громади Валерій Білокінь.

"Якщо десь щось не вистачатиме, то ми будемо дофінансовувати. Різні варіанти розглядаються. Можливо, це буде підрядник, а можливо це буде силами громади. У нас є комунальне підприємство. Дві школи виграли цей проєкт, були відібрані. Це Мачухівська і Судіївська. Там (у селі Судіївка – ред.) теж подібний проєкт, що стосується коридору, де будуть зручні умови для відпочинку дітей", — говорить голова Мачухівської громади Валерій Білокінь.

За словами менеджерки проєкту Валентини Полторак, терміни втілення у всіх ініціатив у регіоні різні.

На початок