Дар'я Блашко повернулася до тренувань і прагне потрапити на ЧС. Її тренер каже про "незрозумілу систему відбору"

Дар'я Блашко повернулася до тренувань і прагне потрапити на ЧС. Її тренер каже про "незрозумілу систему відбору"

Ексклюзивно
Дар'я Блашко повернулася до тренувань і прагне потрапити на ЧС. Її тренер каже про "незрозумілу систему відбору"
фото Дмитра Євенка

Ексклюзивні коментарі Юрая Санітри та Олександра Кравченка для Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону завершує підготовку до головного старту змагального сезону, чемпіонату світу. У 2023 році він відбудеться в німецькому Обергофі з 8 до 19 лютого. Ще після завершення чемпіонатів Європи тренери збірних України з біатлону назвали склади на чемпіонат світу, щоправда, і в чоловіків, і у жінок вакантним залишалося одне місце.

У чоловіків боротьбу за шосте місце на чемпіонат світу вестимуть Тарас Лесюк, Руслан Ткаленко та Артем Тищенко на етапі Кубка IBU. Щодо жіночої збірної, то тренер команди Олександр Кравченко заявив, що роздумує над викликом на турнір 18-річної Олександри Меркушиної.

Водночас, тоді поза заявкою на чемпіонат світу залишиться Дар'я Блашко - біатлоністка, що пропустила останні три змагальні тижні через проблеми зі здоров'ям. Однак спортсменка уже повернулася до тренувань і приєдналася до чоловічої команди у Рупольдингу, де працює під керівництвом Юрая Санітри.

Читайте також: "Стан покращується". Дар'я Блашко розповіла про хворобу, відновлення та бажання продовжити сезон

Суспільне Спорт зв'язалося з Юраєм Санітрою, аби дізнатися оновлення щодо стану Блашко. За словами тренера, стан біатлоністки "хороший", проте він не береться прогнозувати, чи змагатиметься українка в Обергофі.

Блашко приєдналася до тренувань чоловічої збірної в Рупольдингу, про що в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів тренер команди Юрай Санітра. Той називає стан біатлоністки "хорошим", проте не береться прогнозувати, чи змагатиметься українка в Обергофі.

"До нас приїхала з України Дар'я Блашко. Як на мене, мотивована і в хорошому стані. Думаю, що один-два дні нам буде потрібно, щоб визначити правильно її фізичний стан. Але те, що бачив на тренуванні, - я впевнений, вона буде готова до чемпіонату світу так, щоб могла допомогти команді прямо там".

"Поки не говорив з Олександром Кравченком - це питання до нього, мені якось не зрозуміла система відбору до жіночої команди на чемпіонат світу. Тому питання, чи він включатиме її, - це до нього. Ми її готуємо до чемпіонату світу. Якщо тренер захоче включити у заявку, вона буде готова".
Біатлон
Victoria Rodicheva / biathlon.com.ua

Суспільне Спорт також зв'язалося з Олександром Кравченком щодо ситуації з останнім місцем у команді на чемпіонат світу.

За словами Кравченка, на остаточне рішення щодо складу жіночої команди на турнір впливатимуть виступи Олександри Меркушиної на Кубку IBU в Обертілліасі та поточна форма Блашко в таборі чоловічої збірної.

"Наразі я знаю, що Дар'я Блашко поїхала до Юрая Санітри в Рупольдинг. Але він поки мені нічого не казав, і я з ним не розмовляв. Наразі всі рішення стосовно Даші - тільки до Юрая. Якщо вона доведе свою готовність і буде здатна [змагатися], то можливо, розгляну її кандидатуру на чемпіонат світу".
Біатлон
Скріншот з відео Дмитра Євенка
"Ми будемо переїжджати з Рамзау у суботу, 4 лютого. Я думаю, до того часу ми остаточно зрозуміємо по складу на світову першість. Тим паче, у четвер, 2 лютого, починається Кубок IBU, там буде виступати Олександра Меркушина. Я хочу подивитися на її результат і потім вже розмовлятиму з Юраєм Санітрою".

Попередні склади збірної України на ЧС з біатлону

  • Чоловіки: Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Денис Насико
  • Жінки: Олена Білосюк, Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Анна Кривонос, Любов Кип'яченкова

В Обергофі повертатиметься на міжнародний топрівень лідер чоловічої збірної Дмитро Підручний. Від першого етапу Кубка світу в Контіолагті той не змагався через необхідність перенести операцію на коліні - його єдиним стартом у сезоні залишається перша чоловіча естафета сезону (9-те місце), однак запланований старт Підручного на Кубку IBU.

Що ж до потенційних дебютантів чемпіонатів світу, свої перші старти на головних змаганнях року в Обергофі можуть провести Анна Кривонос, Денис Насико та Любов Кип'яченкова.

Що відомо

  • Дар'я Блашко - учасниця чемпіонату світу 2021 року. У складі української четвірки у Поклюці здобула "бронзу" жіночої естафети.
  • У разі участі Олександри Меркушиної у чемпіонаті світу для біатлоністки прийдешній турнір стане вже шостим у сезоні 2022/23. 18-річна українка раніше представляла країну на юніорському й дорослому Кубках IBU, Кубку світу та зимовому ЄЮОФ-2023. А також здобула дві "бронзи" на чемпіонаті України 2022 року в Яворові.
  • Чемпіонат світу в Обергофі стане першим за два роки. У сезоні 2021/22 турнір у календарі змагань замінила зимова Олімпіада в Пекіні.
  • На попередньому ЧС-2021 у Поклюці збірна України з єдиною "бронзою" в жіночій естафеті посіла сьоме місце загального медального заліку.
Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону в Україні. Пряма трансляція ЧС-2023 з біатлону - за посиланням.
На початок