Російські медіа просувають дезінформацію про причини аварії гелікоптера у Броварах

Російські медіа просувають дезінформацію про причини аварії гелікоптера у Броварах

Російські медіа просувають дезінформацію про причини аварії гелікоптера у Броварах
Місце падіння гелікоптера в Броварах, 18 січня 2022 року Фото: Getty Images

У соцмережах та на пропагандистських каналах Кремля поширюється фейковий документ щодо причини катастрофи вертольота Super Puma у Броварах. На підробку доповіді вказують помилки, що свідчать про незнання пропагандистами української мови.

Про це повідомляють Повітряні сили Збройних сил України.

Дезінформацію там називають черговим проявом інформаційно-психологічної операції країни-агресора проти України, зокрема, проти ЗСУ. У поширеному документі на ім’я головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного нібито представлені результати розслідування комплексної комісії щодо причин аварії вертольота у Броварах. Там вказано, що гелікоптер начебто був збитий із переносного зенітно-ракетного комплексу "Ігла" однією з бригад, що підпорядковується повітряному командуванню "Центр". При цьому розробники фейка навіть не здатні правильно перекласти українською ініціали командувача ПвК "Центр" – у тексті доповіді вказане ім’я "Кривоножко А. Н". Насправді ж генерал-лейтенанта звати Анатолій Миколайович. Ці дані пропагандисти не спромоглися скопіювати навіть з Вікіпедії.

Підроблена доповідь про результати авіакатастрофи у Броварах, яку поширюють російські ЗМІ
Підроблена доповідь про результати авіакатастрофи у Броварах, яку поширюють російські ЗМІ. Фото: Повітряні сили ЗСУ / Telegram

Що відомо про авіакатастрофу у Броварах

У Броварах на Київщині у середу, 18 січня, впав гелікоптер ДСНС поблизу дитсадка. Унаслідок авіакатастрофи загинуло керівництво МВС. Усього загинули 14 людей, із них 1 дитина, постраждали 25 людей, із них 11 дітей. Про це повідомили у Держслужбі із надзвичайних ситуацій. Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи.

Для того, щоб встановити причини падіння гелікоптера у Броварах 18 січня знадобиться чимало часу. Спеціально створена робоча група визначить усі фактори, які могли спричинити авіакатастрофу. Про це повідомив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

В СБУ повідомили, що розглядають декілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

Читайте також

Постраждалі внаслідок авіатрощі у Броварах лікуються у клініках Австрії

На початок