В Івано-Франківську через вимкнення електроенергії на 40% збільшилося поломок ліфтів

В Івано-Франківську через вимкнення електроенергії на 40% збільшилося поломок ліфтів

В Івано-Франківську через вимкнення електроенергії на 40% збільшилося поломок ліфтів
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську через відключення електроенергії виходять з ладу ліфти. Від листопада 2022 року в місті на 40% збільшилася кількість поломок ліфтових підіймачів. Аварійні бригади не встигають їх лагодити, тож люди у багатоповерхових будинках вимушені на верхні поверхи ходити сходами. Про це Суспільному розповів заступник директора департаменту житлової та комунальної політики Геннадій Пономаренко.

За його словами, нині в Івано-Франківській громаді працюють вісім спеціалізованих організацій, які обслуговують ліфти. Щоб їх ремонтувати, лише одна компанія потребує 8,5 млн грн. Геннадій Пономаренко каже, що без відповідного фінансування із міського бюджету проблему з ліфтами вирішити неможливо.

"Є пропозиція, коли буде можливість, перезапустити програми співфінансування. Треба робити акценти на ліфтах, навіть мінімальний ремонт спонукатиме до розв'язання цієї проблеми. Є ліфти, які постійно ламаються, і без фінансування це буде продовжуватися", — говорить Геннадій Пономаренко.

Жителька будинку на вулиці Бандери, 62 Валентина Куліш розповідає, що вона й сусіди вже довгий час потерпають від несправностей ліфта.

"У нас це почалося у листопаді. Була аварійна ситуація з "Івано-Франківськтеплокомуненерго" і затопило підвал. Після того почалися проблеми з ліфтом. Два місяці ми ходили пішки на дев'ятий поверх, а у нас живуть майже самі пенсіонери", — каже жінка.

В Івано-Франківську через вимкнення електроенергії на 40% збільшилося ламання ліфтів
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Інженер компанії "Комфортний дім", що займається ремонтом ліфтів, Віталій Судук говорить, що ліфт у будинку не старий, йому лише сім років. На несправності ліфтів насамперед впливають вимкнення електроенергії.

"Причина поломки цього мотору полягала в тому, що було відключення світла, перепад напруги, і він згорів. Ми відремонтували. Наразі маємо ще чотири адреси. Так само перемотуємо мотори й будемо їх монтувати на місці", — пояснює Віталій Судук.

Ремонт цього ліфта обійшовся у 15 тис. грн. Гроші мають заплатити мешканці будинку, адже через воєнний стан програми співфінансування з міського бюджету призупинені.

"Ми тепер задоволені. Нарешті це сталося, то — наше щастя", — говорить жителька будинку на вулиці Степана Бандери, 62 Валентина Куліш.

Електромеханік підприємства "Ліфткомплект" Юрій Розов розповідає, що ліфти ламаються не лише через вимкнення світла, а й через мешканців.

"Люди не завжди розуміють, що треба чекати на аварійну бригаду. Беруть ломи, ломлять, а потім скаржаться: "Чому у нас ліфт не працює?" Зараз — нестабільне електропостачання, процес перемотки довгий. Потрібен час, тому так довго ремонтуємо", — говорить Розов.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок