На Полтавщині уклали понад 10,5 тисяч земельних угод

На Полтавщині уклали понад 10,5 тисяч земельних угод

На Полтавщині уклали понад 10,5 тисяч земельних угод
Фото: pexels.com

Від початку дії ринку землі на Полтавщині продали майже 27 тисяч гектарів площ. Такі дані оприлюднили на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Станом на 31 січня після відкриття ринку землі на Полтавщині уклали угоди на продаж 10 тисяч 607 земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Полтавщина – третя область в Україні за площами землі, щодо яких укладали угоди. На Харківщині – 39,5 тисяч гектарів, на Дніпропетровщині – 29,5 тисячі гектарів.

За даними Міністерства аграрної політики, загалом в Україні зареєстрували 145 тисячі 273 угод щодо продажу землі. Це щодо 326,7 тисячі гектарів.

Що відомо

  • Із 1 липня 2021-го року в Україні запрацював ринок землі. Він надає право землевласникам продавати та купувати ділянки сільськогосподарського призначення.
  • Спочатку ринок запрацював для фізичних осіб. Вони можуть придбати не більше 100 гектарів площі в одні руки. А із 2024-го зможуть купувати юридичні особи – до 10 тисяч гектарів.
  • Продавати ділянки можуть пайовики, але державні і комунальні землі розпродувати заборонено. Так само, як і землю у 50-кілометровій зоні від кордону. А для іноземців ринок буде можливим після референдуму.
На початок