На міжнародному фестивалі в Клермон-Феррані показали українські короткометражні фільми

На міжнародному фестивалі в Клермон-Феррані показали українські короткометражні фільми

На міжнародному фестивалі в Клермон-Феррані показали українські короткометражні фільми
Фото: ДержКіно України/Facebook

На міжнародному фестивалі короткометражних фільмів, який проходить у Клермон-Феррані (Франція) з 27 січня по 4 лютого, показали одразу 2 підбірки українських короткометражних стрічок, створених у співпраці з Київським міжнародним фестивалем короткометражних фільмів. Про це 31 січня повідомили на сайті Державного агенства з питань кіно.

Українські стрічки увійшли до програми "War-Life Balance", яку можна було подивитися 28 і 30 січня, а також покажуть ще 3 лютого.

У програмі War-Life Balance такі фільми:

  • "Українські квір-борці за свободу" від Rebel Queens – документальна стрічка про досвід квір-людей у час війни;
  • "Літургія протитанкових перешкод" – кіно-спостереження Дмитра Сухолиткого-Собчука за скульпторами, які в новій реальності змушені робити протитанкові їжаки;
  • "Харків мюзік фест відбувся" від В’ячеслава Туряниці – історія про те, як люди прагнуть у будь-який спосіб бути корисними під час війни;
  • "Пелюшковий торт" Анастасії Бабенко – переможець національного конкурсу KISFF 2022 про виклики батьківства;
  • "Театральна" – зворушлива історія Аліни Панасенко про любов з першого погляду в не найсприятливіших обставинах.

Стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука увійшла також до основного конкурсу фестивалю.

На показах в межах кіноринку покажуть також докуфікшн про стосунки молодої пари на тлі війни ("Поки тут тихо", Олена Подолянко і Новруз Хікмет) та історія з життя сім’ї, роз’єднаної сварками ("Перезапис", Кирило Земляний).

Покази української секції для членів індустрії відбулися 31 січня

У Держкіно зазначають, що фестиваль у Клермон-Феррані вважається найважливішим фестивалем та кіноринком короткометражного кіно у світі.

rsyjatcnbdfkm ahfywsz
На міжнародному фестивалі в Клермон-Феррані покажуть українські короткометражні фільми. Фото: ДержКіно України/Facebook

Участь у цьому фестивалі – серйозна можливість для українських режисерів та режисерок заявити про себе, привернути увагу світової спільноти до української кіноіндустрії, та знайти додаткові джерела для фінансування, щоб відновити процеси створення кіно в Україні, які змушені були стати на паузу через жорстоку війну Росії.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок