На Запоріжжі з початку року від грипу померли троє людей

На Запоріжжі з початку року від грипу померли троє людей

На Запоріжжі з початку року від грипу померли троє людей
Лабораторія Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб. Фото: Суспільне Запоріжжя

3 смерті від грипу зафіксували у Запорізькій області з початку року. Викликані вони новим штамом грипу типу “А”.

Про це Суспільному розповів заступник генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Мащак.

За його словами, найбільше новий штам грипу загрожує людям похилого віку, які мать соматичні захворювання.

"Це захворювання серцево-судинної системи, дихальної системи, цукровий діабет та інше. Найбільш загрозливе ускладнення — це пневмонія, запалення легень грипозне. Може проявлятися у вигляді нейроінфекцій, тобто запалення менінгітів, енцефалітів і таке інше. Не менш значними є ускладнення з боку ЛОР органів. Тобто синусити, а інші запальні симптоми".

5 тисяч 747 випадків захворювання на новий штам грипу та гострі респіраторні інфекції зафіксували у Запорізькій області протягом минулого тижня. Майже половина з них серед дітей. Втім, за словами Олександра Мащака, дистанційне навчання дало можливість зменшити рівень епідемії на 50% відсотків у порівнянні з минулими роками.

"Перевищення температури, поява катаральних явищ, у вигляді кашлю, чхання та інше. Головний біль та інші симптоми. Насамперед найголовнішим засобом профілактики є вакцинація. Запорізька область ще має в своєму розпорядженні вакцину проти грипу, яка проводиться безкоштовно", - каже він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок