В Запорізькій області запустили історичний проєкт до якого може долучитися кожен

В Запорізькій області запустили історичний проєкт до якого може долучитися кожен

В Запорізькій області запустили історичний проєкт до якого може долучитися кожен

У Запоріжжі, Мелітополі та Бердянську розпочався проєкт “Яка твоя історія?”. Авторами ініціативи стало Запорізьке наукове товариство ім. Якова Новицького. Ідея полягає в тому, аби долучити жителів міст до вивчення власної історії. Для цього заплановані різноманітні онлайн заходи і, якщо дозволить карантин, зустрічі, кінопокази, дискусії, історичні фотовиставки.

Найцікавіше в проєкті - демонстрація близькості будь-якої людини до подій минулого. Координатори збирають на сторінці у Facebook архівні фотографії жителів області, аби показати, як історія кожної окремої родини складається у велику історичну мапу міста і країни, поглянути на минуле через призму родинних історій та родинних архівів і заохотити до цього процесу пошуків та досліджень якомога ширші кола учасників.

В Запорізькій області запустили історичний поєкт

"Долучившись до проєкту його учасники та учасниці зможуть розпочати досліджувати власну родинну історію, дізнаються, яку інформацію можна витягти з родинних архівів, як зчитувати інформацію зі старих фото та відкриють для себе нові історичні факти, про які не розкажуть у шкільних підручниках з історії." - повідомляють ініціатори у пресрелізі.

Команда проєкту "Яка твоя історія?" складається з професійних істориків спеціалістів з міської та локальної історії, а також спеціалістів з різних напрямків урбаністичних студій, розповідає менеджер з комунікацій проєкту “Яка твоя історія” Сергій Звілінський, історик, член Запорізького наукового товариства ім.Я.Новицького. У Мелітополі та Бердянську представниками проекту є локальні координатори - професійні історики, викладачі ВНЗ. Окрім того, до роботи у проекті залучені експерти з різних галузей: історики, архівісти, урбаністи, які будуть проводити, як лекції, так і різноманітні практикуми.

Проєкт співпрацює з широкою мережею освітніх, наукових, культурних установ та громадських організацій. Більшість зібрані в рамках проєкту матеріалів, зокрема світлини, з дозволу власників будуть публікуватись на сторінках у соцмережах, і тим самим перейдуть у широких доступ. Крім того, матеріали будуть заархівовані у фондах Запорізького національного товариства ім. Я.Новицького, а їхня частина, за згоди власників, буде передана на зберігання до Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С.Пшеничного та поповнить фонди націанального архівного фонду України.

Якщо маєте цінні сімейні фотографії і хочете поділитися своєю історією - надсилайте організатором проєкту “Яка твоя історія” на сторінки в соцмережах, або на пошту zntn2011@gmail.com.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди