"Робив перев'язку бійцю, а він каже: "В мене ще одне око є, підлікуюся й повернуся" — лікар із Закарпаття Віктор Петров

"Робив перев'язку бійцю, а він каже: "В мене ще одне око є, підлікуюся й повернуся" — лікар із Закарпаття Віктор Петров

"Робив перев'язку бійцю, а він каже: "В мене ще одне око є, підлікуюся й повернуся" — лікар із Закарпаття Віктор Петров
Фото: Віктор Петров

Понад 2 тисячі воїнів лікував на фронті Віктор Петров. За його словами, 10 березня він створив медичний санітарний батальйон, який зараз входить до Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова. Два тижні тому лікаря з Закарпаття Віктора Петрова призначили медичним директором цієї організації.

Лікар-інфекціоніст Віктор Петров каже, з початку повномасштабного вторгнення Росії хотів йти на фронт. "Я — лейтенант медичної служби, але не говорив про свою інвалідизацію. Звернувся до військкомату і запитав, чи потрібен лікар. Мені було чітко сказано: тут я більш корисний. Мені запропонували, щоб я максимально допоміг їм справитися з потоком біженців і взяти на себе частину медичного забезпечення військ, зокрема, там де служать наші хлопці. 5-го березня вже мали перше відвантаження з тактичної медицини і забезпечення підрозділів", — говорить чоловік.

Лікар із Закарпаття Віктор Петров про лікування військових на передовій
Фото: Віктор Петров

Минулого року на Закарпатті Віктор Петров організував медично-санітарний батальйон, який входить до Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова.

"Я себе відчував якимось неповноцінним, і те, що я не є пліч-о-пліч зараз з людьми, які в окопах. Але з мене толку мало в окопах, тому що я можу допомогти своєю роботою, наприклад, величезний пласт роботи з евакуації, лікування, оперування пацієнтів, забезпечення медикаментами, по догляду за їхніми сім'ями. Ми почали цю роботу структурувати і влилися в потужну найкращу у східній Європі організацію, яка називається Перший добровольчий мобільний шпитальімені Миколи Пирогова, який працює за кошти донорів. У нас є понад 100 екіпажів, які проводять евакуацію з фронту у певні тилові шпиталі", — розповідає Віктор Петров.

Лікар із Закарпаття Віктор Петров про лікування військових на передовій
Фото: Віктор Петров

"Один з підрозділів батальйону знаходиться під Бахмутом, розповів Віктор Петров. "Це не ЗСУ, це є добровольчі мобільні медформування, які афілійовані з армією. Ми працюємо пліч-о-пліч з лікарями-військовими. Маємо певну свою автономність і ці проєкти, які стосуються й реабілітацій, логістики. Ми не брали ні копійки державних грошей. Це все фінансування за рахунок мене та інших таких підприємств, донорів з-за кордону", — говорить лікар.

З початку березня 2022-го до цього року Віктор Петров надав меддопомогу понад 2 тисячам військовим.

"Вони мають поранення, наприклад, в око, яке врятувати не вдалося, зробили перев'язку пацієнту, я плачу, а він сміється і каже: "Чого засмучуєшся? У мене ще одне око є. Все буде добре, я трішки підлікуюся й повернуся". Я не розумію величини цієї самопожертви для нас із вами. Розумію, що я і мізинця цієї людини не вартую. Бо він говорить про реальну річ, він говорить з величезною любов'ю до України, тому я впевнений, що все в нас буде добре, в нас буде перемога і ми будемо найкращими в світі", — ділиться Віктор Петров.

Читайте також:

  • Військові РФ влучили у житловий будинок в Харкові, українські танкісти приїхали в Британію. 341 день війни
  • Батько загиблого на війні закарпатця Олександра Варги передав волонтерам військову амуніцію сина
  • "Закарпатські угорці захищають свою землю і сім’ї від російських окупантів", — професор УжНУ Федір Шандор
  • Україна покращила позиції у світовому рейтингу сприйняття корупції — дослідження
  • В Україні воюють 326 тисяч російських військових — Буданов

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок