Депортація українців до РФ: скільки справ розслідують на Донеччині та Луганщині

Депортація українців до РФ: скільки справ розслідують на Донеччині та Луганщині

Депортація українців до РФ: скільки справ розслідують на Донеччині та Луганщині
Фото: gettyimages

У Донецькій та Луганській областях розслідують 36 справ про депортацію цивільного населення до Росії. Про це йдеться у відповіді Офісу генерального прокурора на інформаційний запит Центру прав людини ZMINA.

З початку широкомасштабної війни проти України прокуратура Донецької області розпочала 33 кримінальних провадження, прокуратура Луганщини три справи за фактами незаконного переміщення українців з тимчасово окупованих територій.

Також ювенальні прокурори наглядають за двома досудовими розслідуваннями за фактами депортації дітей в Донецькій області.

Як розповіла директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова, йдеться про провадження, які розпочали після індивідуальних звернень чи після випадків депортації окремих груп людей.

“Важливо говорити про те, що люди можуть навіть не знати, що стали жертвами депортації, бо депортація у 21-му столітті відрізняється від тої депортації, про яку ми читали в історичних документах. Це не товарні вагони й виключно насильство як примус до виїзду. Створення умов, за яких українці вимушені були виїжджати тільки в бік Росії, щоб урятувати життя, це також одна з ознак сучасної депортації”, — розповіла Луньова.

Що відомо

  • Згідно з даними ресурсу Діти війни, з 24 лютого росіяни депортували 14732 дитини. З них 126 повернуті додому.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок