У Тернопільській філії-бібліотеці №8 презентували книжку "Боротьба за українську державність 1917-1921 років на Тернопільщині: місця пам’яті". У ній зібрали інформацію про всі пам’ятки періоду української революції (могили діячів, пам’ятники, пам’ятні дошки, місця боїв) в області. Про це повідомляють на сторінці Тернопільського обласного центру охорони пам'яток культурної спадщини.

"Книжка є бібліографічною рідкістю, вона унікальна. У ній вперше в Україні представлено комплексне зібрання пам’яток цілої області за певною тематикою, зокрема, про період буремних 1917-1921 років", – йдеться на сторінці філії-бібліотеки №8.

Про передісторію створення книги розповіла заступник директора обласного центру охорони пам'яток культурної спадщини Людмила Строцень. Розгорнуту презентацію видання зробив її упорядник Володимир Салук. Він продемонстрував на слайдах світлини об'єктів, про які йдеться в дослідженні.

Також у Центрі виготовили банери, на яких представили географію поширення пам’яток, карти основних бойових дій. Під час презентації продемонстрували музичний відеоролик про пам’ятки Української революції 1917-1921 років на Тернопільщині, який теж підготували працівники обласного центру охорони пам'яток культурної спадщини.

Після презентації відбулася розмова між організаторами заходу й присутніми внутрішньо переміщеними людьми, зокрема, членами осередку Луганської області (ГО "ДОСТА-Україна"). Керівник осередку Ольга Філенко розповіла про власний досвід життя в умовах окупації, висловила захоплення тим, як на Тернопільщині шанують своїх героїв та побажала, щоби такі презентації мали можливість почути й побачити діти й онуки переселенців.

Читайте також
- "Подільська толока": у Тернополі презентували літературний журнал