"У школах поблизу не вистачає місць". У Чернівцях облраду просять передати приміщення для будівництва школи

"У школах поблизу не вистачає місць". У Чернівцях облраду просять передати приміщення для будівництва школи

"У школах поблизу не вистачає місць". У Чернівцях облраду просять передати приміщення для будівництва школи
На фото ділянка, яку депутати просять передати у власність громади, для будівництва школи. Джерело: Суспільне Чернівці

У Чернівцях на провулку Текстильників, 1 за генпланом міста, який затвердили майже десять років тому, мали збудувати школу. Її не можуть звести через проблему з власністю майна на ділянці, де запланували будівництво. У школах поблизу через розбудову кварталу не вистачає місць для навчання дітей. Суспільне розповідає, що кажуть жителі району та як планують передати ділянку.

Для будівництва треба 1,8 гектара землі. Майже половина цієї площі – у власності міста. Водночас адмінбудівлі, склади та гаражі на цій ділянці у власності облради. 26 січня депутати міськради підтримали на сесії звернення до голови облради щодо передачі приміщень.

Що кажуть мешканці району

Представники вуличного комітету «Червона калина», які живуть у мікрорайоні, впродовж майже 10 років звертаються із питанням щодо будівництва до міськради. Голова комітету Людмила Мусензова каже, знали, що це будівництво відповідає генеральному плану Чернівців. Згодом дізналися, що земля перестала бути власністю міста, тому будувати школу там не можна було.

"Постало питання, як тут будуватимуть школу та як повернути цю ділянку в комунальну власність? У 2013 році почали звертатися до міськради. За нашим зверненням, тодішній міський голова надав розпорядження юридичному управлінню розглянути це питання. Почалися суди", – каже Людмила.

Жителька мікрорайону Ірина Костик каже, що школа №24, де вчиться її внук, переповнена. Також, за її словами, у районі останніми роками звели будинки, де живе багато дітей. Тому мешканці хочуть, щоб у районі збудували школу.

"Це постійний супровід дітей на одну вулицю, на другу. Світлофор не завжди працює. Це дуже важко. Десять років намагаємося зробити так, щоб ділянку передали для школи", – каже Ірина.

"У ліцеї місць не вистачає"

У ліцеї № 19 на вулиці Фізкультурній навчається майже 1300 дітей. Втім школа будувалася для 750 учнів. Наразі у кожному класі понад 30 дітей, усі вчаться у дві зміни. У ліцей — п’ять перших класів. За словами директорки закладу Уляни Легусової, місця у ліцеї не вистачає.

"Щоб додати кабінети, зокрема для англійської мови та комп’ютерного класу, ми придумали зайняти частину коридору. Зробили перегородки. Намагалися використати всі можливі внутрішні ресурси, всі незайняті кабінети", – каже Легусова.

До школи набирають дітей з цього мікрорайону, іншим переважно відмовляють. Директорка каже, іноді люди винаймали квартиру в мікрорайоні й приносили довідку про оренду, щоб їх діти могли вчитися у закладі.

"Як мінімум 50 дітей – саме з району Текстильників та Будівельників Миру. Вони аргументують тим, що їм ближче, хочуть до конкретного вчителя або тим, що старші діти навчаються в нас. У цьому випадку ми відмовляти не можемо", – розповідає Легусова.

"Хочемо зробити правильно"

Голова обласної ради Олексій Бойко каже, наразі державою не передбачений порядок передачі комунального майна у комунальну власність.

"Голосуватиму за передачу такого майна, але хочемо знайти правильний шлях. Можливо, це буде обмін майна по балансу чи оцінювальній вартості. Щоб у комунальну власність обласної ради передали майно такої ж площі", – каже Бойко.

За словами Бойка, у проєкті рішення пропишуть, як передаватимуть майно. Це вирішуватимуть депутати.

Окрім ліцею №19, найближчими до мікрорайону є школа на вулиці Глібова, 12 та проспекті Незалежності, 68, йдеться у зверненні Скріншот зверненняСкріншот звернення депутатів міськрадиміської ради. Якщо обласна рада підтримає це рішення на сесії, міськрада підписуватиме акти прийняття-передання будівель та реєструватиме право власності за Чернівецькою громадою.

Відтак розглядатимуть питання щодо можливості виготовлення проєктно-кошторисної документації для будівництва школи.

Читайте також

Депутати міськради Чернівців планують звернутися до облради про передачу приміщень. На ділянці має бути школа

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок