Тільки з однієї лікарні Маріуполя окупанти вивезли медобладнання на мільйони гривень — Андрющенко

Тільки з однієї лікарні Маріуполя окупанти вивезли медобладнання на мільйони гривень — Андрющенко

Тільки з однієї лікарні Маріуполя окупанти вивезли медобладнання на мільйони гривень — Андрющенко
Медичне обладнання, фото: телеграм-канал Андрющенко Time

Міська рада Маріуполя отримала докази, що окупанти викрадають з лікарень цінне медобладнання. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Завдяки Маріупольському Спротиву отримали документи, що не просто підтверджують факт викрадення окупантами надкоштовного медобладнання, але дають його повний перелік", — написав Андрющенко.

Мародерство маріупольських лікарень окупанти оформили як "передачу на зберігання" медичного обладнання.

Згідно з документами, які маріупольській міській раді передали члени Маріупольського Спротиву, тільки з міської лікарні швидкої допомоги окупанти вивели медичне обладнання вартістю кілька десятків мільйонів гривень.

"Мародерство оформлено передачею окупантам “на зберігання” апартів ІВЛ, ціна якого починається з 34 тисяч доларів США (всього вкрадено п’ять на 150 тисяч доларів США. За офіційним курсом Нацбанку це становить 6 мільйонів гривень — ред.), 19 кисневих концентраторів, унікальний апарат УЗД. Всього того, що навіть зараз мало б рятувати життя маріупольців. Але, ніт", — написав Андрющенко.

За його інформацію медичне обладнання з лікарень Маріуполя окупанти вивезли до окупованого Донецька та до РФ. А документи "передачі на зберігання" підписувала начмед міської лікарні швидкої допомоги Ірина Пономарьова, яка добровільно стала співпрацювати з окупаційною владою.

Що відомо про ситуацію в окупованому Маріуполі

  • В окупованому Маріуполі люди не можуть отримати медичні послуги, якщо в них немає російського паспорта. Також у місті не вистачає лікарів та місць у стаціоних відділеннях.
  • З початку року жителі окупованого Маріуполя, які не мають російського паспорта, не можуть отримати пенсії та інші виплати. Таким чином окупаційна влада змушує людей отримувати російське громадянство.
  • У Маріуполі російська окупаційна влада розпочала повторну фільтрацію.

Читайте також

"Той самий найбільший морг" — Андрющенко про будівлю у центрі Маріуполя, що на супутниковому знімку Maxar

Що відомо про нового "мера" окупованого Маріуполя Олега Моргуна і навіщо його призначили

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей росіяни планують створити 19 нових вʼязниць

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок