"Вели бій у трикутнику – дорога на Півці, ЗАЗ і обласна лікарня", — гвардієць розповів про перші дні оборони Чернігова

"Вели бій у трикутнику – дорога на Півці, ЗАЗ і обласна лікарня", — гвардієць розповів про перші дні оборони Чернігова

"Вели бій у трикутнику – дорога на Півці, ЗАЗ і обласна лікарня", — гвардієць розповів про перші дні оборони Чернігова
ФОТО: Суспільне Чернігів

Головний сержант Національної гвардії України Сергій Романенко став на захист України ще у 2014 році, коли брав участь у звільненні Маріуполя та виконував бойові завдання на блокпосту під Луганськом. У лютому-березні 2022 року його підрозділ брав участь в обороні Чернігова під час повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Як це відбувалося у перші дні повномасштабної війни головний сержант розповів у інтерв'ю департаменту комунікації МВС України.

Першим завданням підрозділу Сергія Романенка була організація оборони аеродрому Півці.

"Вранці 24 лютого вдома отримав сигнал бойової тривоги, після чого прибув у військову частину та екіпірувався з особовим складом. Далі отримав боєкомплект та наказ зайняти оборону аеропорту Півці. Облаштувавши фортифікаційні споруди, й створивши інженерний захист об'єкта, ми заблокували посадкову смугу задля недопущення посадки ворожих гелікоптерів із десантом. Пізніше до нас на підмогу підійшла танкова бригада з піхотою. Ми були готові до зустрічі з ворогом", — згадує Романенко.
Сергій Романенко
Сергій Романенко. ФОТО: МВС України

За його словами, 25 лютого бійці дізналися, що російські танки зайшли в один із житлових масивів Чернігова. Через деякий час нацгвардійці їх зустріли разом з територіальною обороною.

"Ми вели бій пліч-о-пліч зі Збройними силами у так званому трикутнику – дорога на Півці, район ЗАЗ і обласна лікарня, де впевнено тримали позиції й відсікали ворожу піхоту. Також вели бої з диверсійно-розвідувальними групами", — додає гвардієць.

Як проходили перші дні боїв за Чернігів на цьому напрямку Сергій Романенко розповів у документальному фільмі "Битва за Чернігів":

Сергій Романенко зазначає, що під час цих боїв піхота противника була не дуже підготовлена. Після двох тижнів боїв Сергій, втримавши позиції, повернувся до дислокації свого підрозділу, де й надалі виконує задачі з оборони міста Чернігова.

Нагадаємо, що указом Президента України Володимира Зеленського за виконання бойових завдань з оборони міста Чернігова та знищення декількох одиниць ворожої техніки на підступах до міста нацгвардійця нагородили орденом "За мужність" III ступеня.

Читайте також

Загинув під час 141-го бойового вильоту: на Чернігівщині попрощалися з повним кавалером ордену Богдана Хмельницького

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок