У ДБР пояснили штурм виставки Порошенка "загрозою для картин" — директор музею Гончара

У ДБР пояснили штурм виставки Порошенка "загрозою для картин" — директор музею Гончара

У ДБР пояснили штурм виставки Порошенка "загрозою для картин" — директор музею Гончара Музей Гончара

Директор київського музею Івана Гончара Петро Гончар заявляє, що співробітники Державного бюро розслідувань пояснювали "загрозою для картин" спроби потрапити на виставку, де знаходилися картини п'ятого президента Петра Порошенка.

"Я зателефонував представнику Петра Олексійовича, і він сказав: "Без нас не відкривайте". І я сказав, що мені заборонено відкривати. Якби було рішення суду, я б дозволив. І вони пішли. Я лишився в себе в кабінеті. Тут до мене прибігають через годину кажуть, що зламали двері у музей. Я вийшов, але мене туди не пустили. Я годину ходив, викликали поліцію, я написав заяву, що відкрили без мого дозволу приміщення музею. А потім вже в кінці мені дозволили зайти. А причиною, за словами співробітників ДБР, була... загроза збереженню колекції", — розповів Гончар.

За його словами, його аргументом було те, що "це він мав би їх викликати", однак ДБРівці сказали, що є загроза пошкодження творів мистецтва – і тому вони зламали двері.

"А потім я дізнаюся в адвоката, що вони кажуть, що це в них завжди так відбувається, коли не дають дозволу. Я навіть не знаю, як це назвати. Можна було прийти, дати судове рішення, що треба відкрити з певних причин. А тут вони кажуть, що є загроза. Друге – зателефонувати власнику колекції і взяти дозвіл. Якщо вони цього не зробили, то тут вже якась брехня. Щось приховують. Як я можу дозволити зайти у приміщення, де зберігається така цінна колекція – тільки тому, що ви з ДБР? Тепер я втягнутий у політичну складову, яка тут чітко проглядається", — сказав директор музею.

Він додав, що співробітники ДБР вилучили митні декларації на картини, запросили його для цього і склали акт.

Читайте також: "Директор музею Гончара: "Я втягнутий у політичну складову". СУСПІЛЬНЕ | ІНТЕРВ'Ю"

Що відомо

  • 26 травня Порошенко не прийшов на допит до Державного бюро розслідувань у справі щодо можливого порушення і несплати мита під час ввезення 43 картин в Україну.
  • Натомість він відкрив виставку картин зі своєї колекції у київському музеї Івана Гончара, через які й завели справу.
  • Туди приїхали співробітники ДБР і під час їхньої спроби зайти до музею сталися сутички. Директор музею не хотів пускати правоохоронців, після чого ті виламали двері, які і так були відчинені.
  • Також співробітники ДБР намагалися вручити повістку дружині Порошенка Марині, щоб вона передала її своєму чоловікові, однак вона відмовилася її прийняти. Пізніше у ДБР повідомили, що дружина Порошенка отримала повістку "в якості родича свідка, згідно з вимогами КПК".
  • Порошенка на 29 травня викликали в ДБР для допиту у справі про переміщення через кордон 43 картин, а також у справі про запис його розмов з колишнім віце-президентом США Джо Байденом.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше