В Австралії шукають зниклу капсулу із радіоактивним матеріалом на 1400-кілометровій ділянці дороги

В Австралії шукають зниклу капсулу із радіоактивним матеріалом на 1400-кілометровій ділянці дороги

В Австралії шукають зниклу капсулу із радіоактивним матеріалом на 1400-кілометровій ділянці дороги
Фото: Deutsche Welle

Австралійська гірничодобувна компанія Rio Tinto повідомила про втрату капсули, що містить радіоактивний цезій-137, у штаті Західна Австралія. Її шукають на ділянці дороги близько 1400 кілометрів.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що капсула діаметром 6 міліметрів була частиною датчика для вимірювання щільності залізної руди. Ймовірно, вона випала на шосе під час транспортування з рудника Rio Tinto в місто Перт, столицю Західної Австралії.

"Капсула, що, ймовірно, випала з вантажівки, була частиною датчика для вимірювання щільності залізної руди, яку Rio Tinto Ltd доручила спеціалізованому підряднику для транспортування. У понеділок компанія попросила вибачення за збитки", — йдеться у повідомленні.

Зникнення капсули виявили 25 січня, більш ніж за тиждень після того, як датчик привезли до Перта, повідомляє The New York Times.

"За словами влади, капсула, що містить невелику кількість цезію-137, є небезпечно радіоактивною. Година впливу на відстані близько метра еквівалентна 10 рентгенівським знімкам, а тривалий контакт може спричинити опіки шкіри, гостру променеву хворобу та рак", — зазначає видання.

Головний санітарний лікар штату доктор Ендрю Робертсон попередив громадськість, щоб вони трималися на відстані не менше п'яти метрів від капсули, якщо вони її помітять.

Влада визнала, що їм належить подолати величезну відстань і що пошуки, ймовірно, займуть тижні.

Представники влади зазначили, що датчик із капсулою був поміщений у дерев'яний ящик, який був прикручений до піддона та поміщений у кузов вантажівки з платформою. Вони вважають, що вібрації від вантажівки призвели до розтріскування датчика, а також змістили болт, залишивши дірку в дні коробки. Передбачається, що капсула випала з датчика через отвір на поверхню вантажівки та відскочила на дорогу.

Нині влада працює над складним завданням пошуку капсули вздовж шляху 1400-кілометрової подорожі вантажівки з півночі Ньюмана — невеликого містечка у віддаленому регіоні Кімберлі — до складу у північно-східному передмісті Перта. Пошук ведеться Департаментом пожежної та аварійно-рятувальних служб штату разом із експертами радіаційної галузі, зазначає Reuters.

У вівторок, 31 січня, Австралійське агентство з радіаційного захисту та ядерної безпеки ARPANSA заявило, що приєдналося до пошуків капсули.

"ARPANSA направила групу розгортання зі спеціалізованим автомобільним та портативним обладнанням для виявлення для підтримки пошуку транспортного маршруту між регіоном Пілбара та Пертом", — йдеться у заяві.

Австралійська організація з ядерної науки та техніки (ANSTO) теж спрямувала групи фахівців з радіаційних послуг, а також обладнання для виявлення та візуалізації для надання допомоги у пошуку, повідомляє ARPANSA.

"ARPANSA віддана підтримці зусиль з виявлення зниклого джерела та захисту спільноти від шкідливого впливу радіації", — заявили в організації.

Поліція вважає, що зникнення капсули є нещасним випадком.

Читайте також

РФ перекинула нові війська в Білорусь, Польща може передати Україні винищувачі F-16. 342 день війни. Онлайн

На початок