Зеленський закликав Данію долучитися до українських зусиль із недопущення російських спортсменів до міжнародних змагань

Зеленський закликав Данію долучитися до українських зусиль із недопущення російських спортсменів до міжнародних змагань

Зеленський закликав Данію долучитися до українських зусиль із недопущення російських спортсменів до міжнародних змагань
. Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі із прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен закликав країну долучитися до зусиль із недопущення російських спортсменів до міжнародних змагань у звязку з агресією РФ в Україні.

Про це він сказав під час вечірнього звернення 30 січня.

"Я закликав Данію долучитися до наших зусиль із захисту спортивних структур і міжнародного олімпійського руху від дискредитації через намагання окремих представників спортивної бюрократії допустити російських спортсменів до міжнародних змагань", — зазначив Зеленський.

Раніше сьогодні стало відомо, що президент написав листа Президенту Франції Еммануелю Макрону щодо недопущення атлетів з Росії та Білорусі до участі в Олімпійських іграх-2024 у Парижі.

Лист Макрону, за словами Зеленського, є продовженням розмови двох президентів, яка відбулася у вівторок, 24 січня. Тоді Володимир Зеленський закликав Еммануеля Макрона не допустити спортсменів з Росії та Білорусі до Олімпіади-2024.

А уже на наступний Міжнародний олімпійський комітет (МОК) опублікував заяву, в якій допустив ймовірність повернення атлетів з цих країн до міжнародних стартів. Зокрема, у заяві МОК окремим пунктом було вказано, що "уряди не можуть вирішувати, які спортсмени братимуть участь у змаганнях, а які - ні".

Читайте більше: МОК додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах"

Зеленський зазначив, що на фоні постійних атак Росії "навіть шокує, що доводиться переконувати міжнародних спортивних бюрократів відмовитися від будь-якої підтримки держави-терориста".

Що відомо про позицію МОК щодо участі спортсменів з РФ та Білорусі у міжнародних змаганнях

У листопаді очільник Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах закликав світових лідерів до політичного нейтралітету та надання дозволу виступати найкращим атлетам з усього світу незалежно від політичних конфліктів, зокрема на рівні Олімпійських ігор.

Міжнародний олімпійський комітет 25 січня підтримав можливе повернення спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань. Про намір повернути атлетів цих країн в організації за підсумками засідання Виконавчої ради Комітету.

Майданчиком для подальшого повернення росіян та білорусів можуть стати азійські змагання. Спортсмени, що "повністю підтримують Олімпійську хартію", вже отримали запрошення до участі в континентальних турнірах, включно з Азійськими іграми 2023 року, від Олімпійського комітету Азії. Це може дозволити російським та білоруським атлетам кваліфікуватися на літні Олімпійські ігри 2024 року.

Голова Національного олімпійського комітету та Міністерства молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що у разі подальшої інтеграції російських та білоруських спортсменів у міжнародні старти - навіть на умовах нейтралітету - Україна може ухвалити рішення про бойкот літньої Олімпіади-2024.

На початок