Іран та Росія об’єднали банківські системи через санкції

Іран та Росія об’єднали банківські системи через санкції

Іран та Росія об’єднали банківські системи через санкції
Президент Росії Володимир Путін зустрічається з президентом Ірану Ебрагімом Раїсі на полях саміту Шанхайської організації співробітництва у Самарканді, Узбекистан, 15 вересня 2022. Фото: AP

Іран та Росія об'єднали свої системи міжбанківських комунікацій та переказів, щоб збільшити торговельні та фінансові операції на тлі західних санкцій.

“Іранським банкам більше не потрібно використовувати SWIFT... з російськими банками, які можуть бути призначені для відкриття акредитивів і переказів або гарантій”, — сказав заступник голови Центрального банку Ірану Мохсен Карімі, цитує його словам Reuters.

Водночас центральний банк Росії відмовився коментувати угоду. Карімі сказав, що “близько 700 російських банків і 106 неросійських банків з 13 різних країн будуть підключені до цієї системи”, не уточнюючи назв іноземних банків.

Що відомо про санкції Ірану

Після відновлення санкцій США проти Ірану у 2018 році після того, як Вашингтон відмовився від ядерної угоди Тегерана зі світовими державами 2015 року, Ісламська Республіка була відключена від бельгійської служби обміну фінансовими повідомленнями SWIFT, яка є ключовою міжнародною банківською точкою доступу.

З початку війни в Україні Тегеран і Москва намагалися налагодити тісні двосторонні зв’язки, оскільки обидві столиці намагалися побудувати нові економічні та дипломатичні партнерства в інших країнах.

Читайте також

Росія не відмовилась від намірів отримати від Ірану балістичні ракети — Юрій Ігнат

Іран і Росія поглиблюють економічні та військові зв’язки для обходу санкцій — ISW

Авторка: Влада Колодій

Вибір редакції

На початок