Американський чемпіон світу з фристайлу Кайл Смейн загинув унаслідок лавини в Японії. Йому був 31 рік

Американський чемпіон світу з фристайлу Кайл Смейн загинув унаслідок лавини в Японії. Йому був 31 рік

Американський чемпіон світу з фристайлу Кайл Смейн загинув унаслідок лавини в Японії. Йому був 31 рік
AP Photo/Darko Bandic

Трагедія сталася в останній день робочої поїздки спортсмена.

Чемпіон світу з гафпайпу, американський фристайліст Кайл Смейн, загинув на 32-му році життя. Про це повідомляє Mountain Gazette. Інформацію також підтвердила родина спортсмена.

Смейн розпочав кар'єру в 2008 році та дебютував на рівні Кубка світу в 2009-му. У 2015 році американець завоював свій перший та єдиний титул чемпіона світу з фристайлу, здобувши "золото" в гафпайпі на світовій першості в австрійському Крайшберзі. Кайл пішов зі спорту в 2018-му.

Як помер Кайл Смейн

Фристайліст загинув 29 січня внаслідок сходження лавини в Японії, куди він приїхав у рамках туристичної маркетингової кампанії. Разом із ним у горах Хакуба Норікура були фотограф Mountain Gazette Ґрант Ґандерсон та американський професійний лижник Адам Ю.

За словами Ю, трагедія сталася останнього дня поїздки, коли вони вже не збиралися нічого знімати та не брали з собою камеру. Команда вирішила проїхатися наостанок "задля задоволення". До них також приєдналася група австрійських лижників.

Ю розповів, що вони відчули наближення лавини після того, як почули тріск: "Ми почали бігти, і потім нас знесло". Ю вдалося вижити після того, як рятувальники відкопали його з 1.5-метрового завалу, де він пробув близько 25 хвилин. Фотограф також лишився живим, оскільки його тоді не було на схилі. Проте врятувати Смейна лікарі не змогли. Загинув і один із австрійських лижників.

Наступного дня дворазовий олімпійський чемпіон, американець Девід Вайз, присвятив Кайлові Смейну свою перемогу на X Games у гафпайпі.

"Ми всі зробили це для Кайла. Це дещо емоційний день для нас. Ми втратили друга".

Хто такий Кайл Смейн

  • Американський лижний фристайліст, якому був 31 рік.
  • Чемпіон світу 2015 року з гафпайпу.
  • На своєму останньому етапі Кубка світу 2018 року в американському Маммот Маунтін виграв своє єдине "золото" такого рівня в гафпайпі.
  • Чотири рази здобував медалі на рівні Кубка Північної Америки: по два "срібла" та "бронзи".
Читайте також: На війні з РФ загинув чемпіон України з десятиборства Володимир Андрощук
На початок